Через українські спецслужби Путіну довелося перенести напад на Україну – Маломуж

Через українські спецслужби Путіну довелося перенести напад на Україну – Маломуж

Українським спецслужбам завдяки отриманій від західних колег інформації вдалося вплинути на те, що президент Росії Володимир Путін переніс дату початку повномасштабного вторгнення з 16 лютого минулого року на 24 лютого. Про це заявив в ексклюзивному інтерв'ю Українському радіо голова Служби зовнішньої розвідки у 2005-2010 роках, генерал армії Микола Маломуж.

0:00 0:00
10
1x

Перед війною Україна отримувала від розвідки США, Великобританії, частково Німеччини, Франції інформацію про конкретні плани президента Росії Володимира Путіна розпочати повномасштабну агресію, розповів Українському радіо Микола Маломуж. При цьому він відзначив, що така практика не притаманна спецслужбам – дані розвідки зазвичай не оприлюднюють. Однак цього разу зробили виняток. "Щоб упередити агресію, треба дати чіткі дані, що нас все відомо, що ми знаємо, що ви будете нападати і що агресивна позиція недолуга і ми будемо протидіяти", – пояснив Микола Маломуж. І додав: але Путін тоді вже настільки підготувався до повномасштабної війни проти України, що в даній ситуації він це проігнорував. Єдине, що президент Росії змінив – дата нападу: планувалося 16 лютого, але переніс на 24-те. "Відкрию це одну невелику таємницю: наші можливості були задіяні на те, щоб упередити таку війну. І частина лібералів переконали Путіна, що війна може завершитись величезним провалом. Він у деякій мірі відступив і дав команду не проводити операцію 16 лютого. Це дуже потужний вплив з нашого боку", – стверджував голова Служби зовнішньої розвідки України у 2005-2010 роках.

"Але зрештою у Москві взяли гору мілітаристи"

Проте зрештою у Москві взяли гору мілітаристи, зазначив Микола Маломуж. "Навіть ті, які давали інформацію в оточенні Путіна сказали, що так, 16-го нападу не буде. Але мілітаристи тиснуть, тому задійте всі міжнародні сили, що змусити Путіна не розвивати агресивну політику і не вести війну", – розповів український генерал. Однак Росія почала повномасштабну агресію 24 лютого. Відвернути війну "не вдалося на вищому політичному рівні не тільки України, але й наших західних союзників", – констатував Микола Маломуж.

                                         Фото: Українське радіо