Кранчери, тобто ті, хто їдять крейду, глину і землю, вважаючи це корисним: чому вони здобувають популярність у Tik Tok. Гості: Марина Діденко, психологиня; Юлія Ярова, терапевтка-гастроентерологиня.
Бібліотека імені Романа Іваничука у Львові, директоркою якої є Тетяна Пилипець, із перших днів великої війни стала волонтерським центром. З лютого 2022 і нині там плетуть сітки, шиють стяги і білизну, роблять окопні свічки. Як вдається бути в ресурсі і не вигорати, чому важливо жити в моменті, але й мати плани на час після Перемоги, і як любов та червона помада допомагають проживати травматичний досвід. Цей епізод готувала журналістка Українського Радіо Лідія Станіцька.
У перші дні війни тисячі українців змушені були залишати свої домівки, тікаючи від обстрілів. Але ті, хто в лічені дні потрапив під окупацію, зокрема, на Херсонщині, Миколаївщині, Запоріжжі, далеко не відразу зрозуміли, що відбувається, не зумівши вчасно виїхати. І сьогодні люди намагаються виїжджати з окупованих територій довгими шляхами, через росію, країни Балтії, Польщу чи інші європейські країни, тижнями добираючись до України. Родині Олени та Михайла з двома дітками пощастило виїхати ще короткою дорогою до Запоріжжя. Нині живуть у Києві. Але ті півроку, які вони прожили в окупації, закарбувалися у їхній пам’яті назавжди.
Бібліотека імені Романа Іваничука у Львові, директоркою якої є Тетяна Пилипець, з перших днів великої війни стала волонтерським центром. З лютого 2022 і нині там плетуть сітки, шиють стяги і білизну, роблять окопні свічки. Як вдається бути в ресурсі і не вигорати, чому важливо жити в моменті, але й мати плани на час після Перемоги, і як любов та червона помада допомагають проживати травматичний досвід. Цей епізод готувала журналістка Українського Радіо Лідія Станіцька.
Історія тростянчанки Владислави Олійник, яка вагітною йшла пішки з окупованого міста заради можливості народити свого первістка у безпечніших умовах. 24 березня 2022 року росіяни обстріляли лікарню, в якій на той момент жінка перебувала в очікуванні пологів. Народжувати було ніде, тож майбутня мама вирішила дістатися до міста Лебедин, де і народила здорову донечку. Про перебування у лікарні, свій шлях та народження дитини Владислава розповіла журналістці регіональної редакції Українського Радіо у Сумах Валентині Москвіній.
Його двічі забирали до підвалу, намагаючись схилити до співпраці, але найстрашнішим він вважав не це, а відсутність будь-якої інформації про рідних, котрі виїхали з окупації. Як нині живе голова Кирилівської селищної ради Іван Малєєв. Розповідає журналістка Запорізької філії Українського Радіо Юлія Сафронова.
За час повномасштабного вторгнення змінилося життя в усіх регіонах України, зокрема, і в тилових областях. Журналістка Діана Попкова та звукорежисерка Наталя Железогло проведуть вас вулицями Одеси і розкажуть, чим живе та як змінилося місто під час війни.
Проєкт УР до другої річниці широкомасштабного вторгнення.