Україна здобула три ліцензії на Олімпіаду-2024 у брейкінгу

Україна здобула три ліцензії на Олімпіаду-2024 у брейкінгу

Україна здобула три ліцензії з чотирьох можливих на Олімпіаду-2024 у брейкінгу. Дві спортсменки і один спортсмен пройшли дворічний  тернистий шлях відбору на шляху до ігор. Георгій Матюхін, керівник збірної з брейкінгу на Олімпіаду, популяризатор вуличних культур та співзасновник ГО Street Culture в ефірі Українського Радіо розповідає про три цілі, які стояли перед командою: "По-перше, не допустити у брейкінгу росіян до Олімпіади, по-друге, забрати 4 ліцензії, щоб презентувати Україну на Олімпіаді, і по-третє, виграти перші три місця". Перші дві цілі вже виконано, оскільки збірна України має і четверту резервну ліцензію для ще одного спортсмена. Також Матюхін розповів про історію виникнення і суддівство нового виду Олімпіади – брейкінгу. 

0:00 0:00
10
1x

Фото: instagram.com/kypros_photography

Назву брейкданс придумали ЗМІ

Де і за яких умов зародився брейкінг?

Брейкінг народився в Нью-Йорку  на початку 1970-их років. Засновниками були переселенці з різних країн світу. На той час в Америці були складні часи, а ірландці, італійці, афроамериканці та інші нації, які жили на той час в Нью-Йорку, вигадали для себе дозвілля. Вони створювали свої тусівки на районах і там були діджеї, які гради брейкбіт – фанкову музику. Коли Кул Герк, афроамериканець з Ямайки, придумав діджеїнг, коли стає дві вертушки, між ними є пульт керування (мікшер), він почав заєднувати брейкбіт.  Коли хлопці утворювали коло, дівчата і хлопці виходили танцювати брейк, а саме відрізок брейкбіту. А діджей Кул Герк подовжував ці короткі брейкбіти, відтак це могло тривати 5-7-10 хвилин. Потім починалася знову фанкмузика, але хлопців, які танцюють брейк, так і називали брейк-бойс – бібойс. А танець називається брейкінг. З набуттям популярності брейкінгом почали цікавитися ЗМІ. Вони побачили брейк, а потім дали йому слово денс. Тобто ЗМІ придумали назву брейкденс або брейкданс і поширили її по всьому світу.

Українці отримали три з чотирьох можливих ліцензій

Україну на змаганнях з брейкінгу представлятимуть дві жінки і один чоловік: Катерина Павленко, Ганна Пономаренко і Олег Кузнецов. Як відбувався кваліфікаційний відбір?

Відбір почався в травні 2022 року. Це дуже довгий і складний шлях, особливо для українців у період війни. Перед нами стояли три цілі. По-перше, не допустити росіян до Олімпіади з брейкінгу, по-друге, забрати 4 ліцензії, щоб презентувати Україну на Олімпіаді, і по-третє, виграти перші три місця. Першу ціль ми досягли – росіян немає  на Олімпіаді. Це велика перемога нашої команди. Друга – у нас є три ліцензії плюс одна резервна, оскільки Олександр Гатин-Лозинський отримав таку ж кількість балів, як і Олег Кузнєцов. Крім того, у 2022 році ми успішно провели Чемпіонат світу в Південній Кореї, де посіли 4 і 5 місце. Від жовтня 2022 ми проходили відбірковий етап до потрапляння в топ-40. У 2023 році ми їздили в Японію, Бразилію, Францію, Польщу, Португалію, Бельгію та Гонконг. Це все були відбіркові етапи, де ми постійно набирали бали, щоб з 200 країн світу  потрапити в топ-40 і презентувати Olympic Qualifier Series, який відбувся в травні-червні 2024 в Шанхаї та Будапешті. Ці два роки ми намагалися здобути максимальну кількість місць в ранкінгу. Після підготовки в 2024 році в нас  було три темпи: в Шанхаї ми отримали ранкінг, які дозволяє нам отримати ліцензію на Олімпіаду, і в Будапешті ми покращили свої результати. Катерина Павленко, Анна Пономаренко і Олег Кузнєцов отримали три ліцензії з чотирьох можливих. Резервна в Олександра Гатин-Лозинського, який також готується і поїде разом з нами на Олімпіаду. Якщо когось дискваліфікують, хтось захворіє чи отримає травму, то Олександр буде прийнятий за четвертою ліцензією.

Георгій Матюхін. Фото: instagram.com

Від 5 до 9 суддів плюс електронна система суддівства

У чому полягають особливості суддівства та оцінювання брейкінгу?

Система суддівства досі проходить своєрідну еволюцію. Вона з кожним разом, на кожному батлі стає кращою. Брейкінг дуже суб’єктивний. У нас є система А і система В.  Також є електронна система "Тривіум".  Судять від 5 до 9 суддів, плюс є головний суддя. Тобто це вже більш об’єктивно, ніж три або один суддя. По-друге, це музика. Якщо порівняти з художньою гімнастикою чи фігурним катанням, там є хореографічна музика, під яку ти постійно тренуєшся. А в брейкінгу ти не знаєш, яка буде музика. Є батл по 2-3 раунди, коли один задає, інший відповідає, а діджей керує батлом. Він ставить музику, у нього є плейліст і його ніхто не знає. Найвищий рівень майстерності, коли в тебе повна синергія з музикою. Діджиталізована система суддівства, програма все фіксує за алгоритмом і виводить на величезний екран, де всі бачать результат одразу після раунду. Система суддівства дуже складна. Судді постійно проходять атестацію. 

Останні новини
INGRET: Я не картаю себе й не згадую, що щось робила неправильно, я знаю, куди мені треба рухатися
INGRET: Я не картаю себе й не згадую, що щось робила неправильно, я знаю, куди мені треба рухатися
Повага до повсякденної праці: Ульмо Три випустив сингл "Так, як я"
Повага до повсякденної праці: Ульмо Три випустив сингл "Так, як я"
Удар ракетою по Охматдиту є апогеєм масових злочинів Росії проти України — історик Марочко
Удар ракетою по Охматдиту є апогеєм масових злочинів Росії проти України — історик Марочко
Для 10 годин мобільного зв'язку без світла треба інвестиції та армія технарів — Федієнко
Для 10 годин мобільного зв'язку без світла треба інвестиції та армія технарів — Федієнко
"Це збереження цивілізованих відносин із кредиторами". Боярчук про реструктуризацію держборгу
"Це збереження цивілізованих відносин із кредиторами". Боярчук про реструктуризацію держборгу
Новини по темі
"Це збереження цивілізованих відносин із кредиторами". Боярчук про реструктуризацію держборгу
Пані посол Канади про безпекову угоду, ракети СRV7, уран і своє повернення в Україну
Саміт НАТО у Вашингтоні був надзвичайно успішним для України — пані посол Канади
"Нам можна довіряти" — пані посол Канади про безпекову угоду цієї держави з Україною
Блискавичного знецінення гривні не буде — економіст