Юрій Шаповал
Юрій Шаповал

Юрій Шаповал є знаним і авторитетним істориком в Україні та за її межами.

Професор, доктор історичних наук, заслужений діяч науки і техніки України, керівник Центру історичної політології Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України, автор понад 800 публікацій, серед яких книжки "У ті трагічні роки. Сталінізм на Україні", "Україна 20-50-х років: сторінки ненаписаної історії", "Людина і система. Штрихи до портрета тоталітарної доби в Україні", "ОУН і УПА на терені Польщі, 1944-1947 рр.", "Україна ХХ століття: особи та події в контексті важкої історії", "Невигадані історії", «Доля як історія», «Петро Шелест», «Торкнутись історії», «Олександр Шумський: життя, доля, невідомі документи», «Михайло Грушевський», та ін. Йому також належать численні наукові розвідки, присвячені проблемам політичної історії України XX століття, біографіям багатьох діячів.

Друкувався в Австрії, Великобританії, Італії, Канаді, Німеччині, Польщі, Росії, США, Франції, Чехії. Юрій Шаповал упродовж багатьох років співпрацює із радіо і телебаченням, має здібність цікаво трактувати і доносити до слухачів і глядачів сюжети з різних епох історії України та інших країн світу.

Лауреат премії імені Миколи Костомарова Національної Академії наук України (1996), лауреат премії Служби безпеки України (1996, 1997), лауреат премії Фундації Омеляна і Тетяни Антоновичів (США) за наукові праці з історії України (2002), лауреат Всеукраїнського щорічного конкурсу засобів масової інформації “Золоте перо” – найвища нагорода в галузі журналістики (2002), лауреат премії журналу “Сучасність” та Ліги українських меценатів (2004), лауреат премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності (2008).

Передачі з архіву Українського радіо

Вулиці Барселони.

Ведучі: Юрій Шаповал

Вулиця Олеся Гончара.

Ведучі: Юрій Шаповал

Вулиця Івана Світличного.

Ведучі: Юрій Шаповал

Вулиця Миколи Лисенка.

Ведучі: Юрій Шаповал

Вулиці міста Черкаси.

Ведучі: Юрій Шаповал

Вулиця Іоанна Павла II в Києві.

Ведучі: Юрій Шаповал

Вулиця Михайла Грушевського.

Ведучі: Юрій Шаповал

Вулиця Олени Теліги.

Ведучі: Юрій Шаповал

Вулиця Джеймса Мейса.

Ведучі: Юрій Шаповал

Вулиці Словенії.

Ведучі: Юрій Шаповал