war

Нелля Даниленко

Нелля Даниленко

Авторка сценаріїв і режисерка-постановниця серії радіофільмів "Світочі епохи".

Закінчила факультет журналістики КНУ імені Тараса Шевченка, вищі режисерські курси (за спеціальністю режисер телебачення) в Москві.

Працюючи в редакції літературно-драматичних передач (телецентр Останкіно), зняла як автор сценаріїв і режисер фільмів про українську культуру. 

У медіа працює з 1994 року. Усе починалося в Полтаві з роботи диктора та редактора. Пізніше була одним з ініціаторів створення Полтавського міського радіо, а потім телебачення, які пізніше очолювала. Як головний редактор стояла біля витоків Полтавського обласного телебачення. Паралельно писала для газет "Літературна Україна", "День", "Урядовий кур’єр", "Голос України", "Сільські вісті", "Говорить і показує Україна", журнал "Україна".

З 1992 року на студії Укртелефільм як автор сценаріїв, режисер і ведуча створила понад 100 документально-художніх фільмів про діячів культури і мистецтва України. 

У 2002-2003 роках була на посаді доцента в університеті імені Тараса Шевченка, який колись сама закінчила, читала курс "Основи теледраматургії".

На Українському радіо - з 2003 року: ведуча, головний редактор, перший заступник директора Радіо "Культура", з 2011 по 2014 рік – директор каналу.

У 2009 році отримала звання заслужений журналіст України.

Минулі передачі

  • 16.12.2022 12:00:22
    - Культура

    Олена Пчілка: "І правду, й боротьбу благословити". Це радіофільм про українку і донині ще гідно не поціновану. Письменниця, меценатка, перекладачка, етнографка, фольклористка, публіцистка, громадська діячка, перша українська жінка-видавчиня, перша українська жінка член-кореспондентка Всеукраїнської академії наук. Ч.2

  • 15.12.2022 12:00:22
    - Культура

    Олена Пчілка: "І правду, й боротьбу благословити". Це радіофільм про українку і донині ще гідно не поціновану. Письменниця, меценатка, перекладачка, етнографка, фольклористка, публіцистка, громадська діячка, перша українська жінка-видавчиня, перша українська жінка член-кореспондентка Всеукраїнської академії наук. Ч.1