Переглянути у мобiльнiй версiї
Опитування

Павло Вольвач

Павло Вольвач

Ведучий програми "Кружляння слів" та "Культ-Майдан", поет, письменник. 

Народився в Запоріжжі.

Працював на заводах, змінив багато професій і спеціальностей. Був слюсарем, ливарником, сантехніком, художником-оформлювачем, продавцем, бутлегером, безробітним, журналістом-телевізійником, кореспондентом Української служби Радіо Свобода.

Як зазначено в біографії поета: "Все як у всіх, чи принаймні, у багатьох: школа, завод, вечірня школа. Потім служба в армії, в саперному батальйоні і вузлі зв’язку. Після служби — знову робота, заводи, прохідні, якісь "шарашки", чи то пак, кооперативи і приватні підприємства, які тоді якраз входили в силу. Паралельно тривало життя вулиць, різних закутків великого індустріального міста. Писались вірші. Коли "крахнула" чергова фірма — магазин "Автозапчастини", де працював вантажником, влаштувався на Запорізьке обласне TV".

Закінчив журналістське відділення філологічного факультету Запорізького університету.

5 років працював редактором інформації на обласному телебаченні в Запоріжжі.

Від 1999 року мешкає в Києві. Кореспондент у Київському бюро української служби Радіо Свобода.

Збірка віршів "Південний Схід" номінувалася на Шевченківську премію 2001 (пропозиція Миколи Вінграновського).

Лауреат Літературної премії імені Володимира Сосюри (1998). Роман "Кляса" здобув третю премію в номінації "Романи" на конкурсі "Коронація слова 2002". Має літературну премію імені Василя Симоненка НСПУ (1998). 

Наступні передачі

Минулі передачі

 • 16.11.2018 12:08:38
  - Культура

  Як живеться поетові в наш час? Тим більше, на «родінє застоя», колишньому Дніпродзержинську, а нині Кам’янському. На межі цивілізаційних і часових розломів, на межі війни і миру. Гість – Сергій Злючий, поет, громадський діяч, волонтер.

 • 10.11.2018 02:05:00
  - Культура

  Мова - як море. Вагома крапля з того моря - у розмові з гостем програми Ларисою Масенко, відомим мовознавцем, професором кафедри української мови Національного університету "Києво-Могилянська академія"

 • 09.11.2018 12:07:00
  - Культура

  У День української писемності та мови - тема, звісно ж, про мову. А  вона, як відомо - як море. Вагома крапля з того моря - у розмові з гостем програми Ларисою Масенко, відомим мовознавцем, професором кафедри української мови Національного університету "Києво-Могилянська академія"  

 • 03.11.2018 02:05:00
  - Культура

  Ситуація в літературі – прорив чи рекламно-хапальне дійство? Чи потрібна Шевченківська премія? Роль творчих спілок і об’єднань. Зрештою, роль поета в нинішньому суспільстві. Про все це – в розмові з Тарасом Федюком, поетом, президентом Асоціації українських письменників

 • 02.11.2018 21:30:00
  - Культура

  Культурні події тижня

 • 02.11.2018 12:07:00
  - Культура

  Ситуація в літературі – прорив чи рекламно-хапальне дійство? Чи потрібна Шевченківська премія? Роль творчих спілок і об’єднань. Зрештою, роль поета в нинішньому суспільстві. Про все це – в розмові з Тарасом Федюком, поетом, президентом Асоціації українських письменників.

 • 27.10.2018 02:05:00
  - Культура

  Писати жовтим по жовтому – непросто. А тим більше, коли із-під того «жовтого» раптом проступає одвічна боротьба між темрявою і світлом. А ще згустки реальності та фантасмагорії, філософічність і майже детективний сюжет. Про все це – в розмові з гостею, Уляною Глібчук, письменницею та журналісткою