Кузан про отримання допомоги від США: "Бюрократія в світі, де панує мир, гальмує надання зброї Україні"

Кузан про отримання допомоги від США: "Бюрократія в світі, де панує мир, гальмує надання зброї Україні"

Адміністрація президента США Джо Байдена готує додаткову військову допомогу Україні на суму близько 800 мільйонів доларів і може оголосити про неї вже у п'ятницю. Про це повідомляє агентство "Reuters". Коли Україна зможе отримати озброєння? І чи зможемо ми отримати його швидше? Про це слухачам Українського радіо розповів керівник Українського центру безпеки та співпраці Сергій Кузан.

0:00 0:00
10
1x

"Це черговий транш безповоротної допомоги. Такі платежі тривають від початку повномасштабної війни. Вони узгоджуються нашим Міністерством оборони із Пентагоном. І підганяється все замовлення в основному під боєприпаси до тієї зброї, яку сьогодні надають США. 

Є величезна невідповідність між бюрократичними процедурами держав, які живуть за умовами мирного часу і нашою воєнною реальністю: війною Росії в самому центрі Європи проти європейської цивілізації та цінностей. Тому нам так необхідно оптимізувати процес надання цієї зброї для реалізації воєнних програм, з якими звернулося до американців Міністерство оборони України. Щоб реалізувати план, проводяться засідання у форматі Рамштайн, регулярні консультації на рівні силових відомств, зустрічі Міллі та Залужного, Резнікова та Остіна. 

Цей процес є не таким швидким і не в тих обсягах, який би нам потрібен був. Бо за кожен день затримки зброї від наших партнерів ми платимо життям наших бійців. Тому нам потрібно постійно нагадувати всьому світові про війну. Доти, доки кожен американський конгресмен не зрозуміє і не усвідомить, що на території України йде війна за європейські цінності проти агресора. І до тих пір, поки ми не зможемо пришвидшити цей процес. Наші українські громади всього світу зараз до дня Незалежності ініціювали в понад 50 містах, в 24 країнах акцію про нагадування того, що у нас війна. І щоб більше країн надавали Україні зброю, щоб Україна перемогла, щоб було більше санкцій для Росії і щоб Росію визнали державою-терористом. Саме на таких акціях добиваються більшої активності та зміни громадської думки. 

Є дуже чіткі методи комунікації, які сприятимуть тому, щоб нас почули: треба визначити свого урядовця, свого конгресмена, подзвонити до нього, написати листа, звернутися до його помічників, прийти на зустріч із ним, вийти на акцію, написати на плакатах чіткі вимоги. Вони кожне звернення розглядають. І коли звернень буде в критичній більшості, тоді можливий позитивний результат".   

Фото: Останній бастіон