"Росія у війні в Україні свідомо знищує свої нацменшини" — експертка

"Росія у війні в Україні свідомо знищує свої нацменшини" — експертка

Аналітики американського Інституту дослідження війни зазначають: аби не мобілізовувати етнічних росіян, Путін відправляє воювати до України представників етнічних меншин. Чи не призведе це до бунтів в РФ і розколу всередині країни? Чи зрозуміють народи Бурятії, Калмикії, Мордовії свою національну ідентичність? Чи будуть вони чинити спротив проти того, що саме їх відправляють на війну, а не представників із Центральної Росії? Про все це слухачам Українського радіо розповіла співробітниця Національного інституту стратегічних досліджень Ірина Павленко.

0:00 0:00
10
1x

Чому їдуть на війну в Україну представники етнічних меншин

"Міністерство оборони РФ каже неправду щодо своїх військових втрат, які були оприлюднені ще у квітні. Політолог з університету Джорджа Вашингтона порахував, що є 40% загиблих нацменшин серед офіційно визнаних російських військовослужбовців. Ми маємо дані наших людей, тих, хто займається загиблими на полях: представників національних меншин є набагато більше. 

Російські демографи ще задовго до війни казали, що національне обличчя росіян дуже сильно зміниться. Більшість становитимуть нацменшини. І це будуть мусульмани. Треба зараз подивитися на демографію РФ. У тих, хто вважає себе етнічними росіянами, православними спостерігається низька народжуваність і висока смертність. У представників нацменшин, особливо це стосується Північного Кавказу, навпаки: висока народжуваність. І ця пропорційність зростає. Тоталітарний режим, який сформувався в Росії, використовує війну проти України для того, щоби змінити дисбаланс в своїй демографії. Щоб зменшити чисельність нацменшин".

Чи може це викликати обурення в регіонах

"Ми всі пам'ятаємо, що дуже довго існувала Російська імперія, потім Радянський Союз, зараз РФ. Була знищена повністю ідея національної гідності. Дуже мало людей є носіями цього розуміння. У цих людей, представників національних меншин є бажання довести, що вони ще "більші росіяни", ніж самі росіяни. Що вони також можуть бути героями у цій війні.

Ми про бойових бурятів знаємо ще з боїв під Дебальцевим у 2015 році. Це була 5 окрема танкова бригада. Коли вони думали, що все буде легко і просто, то їх не хвилювало питання хто вони: буряти чи росіяни. Коли їх почали вбивати, то тоді це питання почало порушуватися. В цьому році нічого не змінилося.

В Росії існують так звані відносини між провінцією і столицею. Великі міста Центральної Росії живуть, грабують такі регіони, як Бурятія, Калмикія, Чукотка, Урал. Але їх (росіян із Центральної Росії) на війні менше гине, особливо в перших рядах. Це зараз дуже добре видно по регіонах і це викликає у них обурення. Ось на це невдоволення ми і можемо розраховувати як на потужний елемент, який може із середини розхитати ситуацію в Росії"

Активісти із Бурятії, Мордовії і Татарстана, які проживають в США, попросили Байдена допомоги вийти зі складу РФ їхні регіони

"Всі ці організації і люди, які їх представляють, живуть поза РФ. І саме вони подали запити 23 липня вийти на протести в Росії у Бурятії, Мордовії і Татарстані. Але як вийдуть ці люди і скільки їх буде? Ці активісти подали хорошу пропозицію зробити із РФ справжню федерацію із окремим незалежними регіонами. І вона має шанс на цю реалізацію. Чим слабшим буде центр, тим сильнішими можуть бути голоси на місцях. Зараз запит іде з-за кордону і є мало шансів на підтримку всередині РФ цього запиту. Але це вже можна сприймати як початок формулювання ідеї. За певних обставин, якщо складеться вдало ситуація, то така ідея може мати підтримку і в майбутньому. В купі з економічними проблемами, які будуть розвиватися в країні і руйнувати РФ".

Чому Путін уникає загальної мобілізації етнічних росіян

"Співвідношення національності має більше значення, ніж страх перед невдоволенням росіян на Північному Кавказі. Це ж невдоволення може перетворитися на справжню революцію. І це буде мати більший наслідок, ніж "бурчання" етнічних росіян в Центральній Росії. Можна уявити собі більший спротив дагестанців наприклад, ніж росіян у Калузі чи Воронежі. 

Коли ми говоримо про революцію, то ми говоримо про ідею. В РФ зараз ідеї "іншої Росії" немає. Вона ще не сформульована. Там вже давно зачищаються і люди, і можливості, які б могли зробити якісь зміни. Але все ж існує такий чинник як бунт і як смута. Вона може статися з багатьох причин: це і економічне незадоволення; і небажання воювати, бо росіяни звикли перемагати по телевізору; це і етнічний фактор "чому ми, а не москвичі"; це і протистояння столиці і регіонів. Ми можемо розраховувати на багато локальних і регіональних бутнів, повстань і проблем. І Москва змушена буде їх "гасити" і відволікати свої сили від війни в Україні"

Фото: myrotvorets.news

Останні новини
Промінь рекомендує: NAIMES і TAB із треком "Малинове сонце"
Промінь рекомендує: NAIMES і TAB із треком "Малинове сонце"
ГРУПА A: НІМЕЧЧИНА, ШОТЛАНДІЯ, УГОРЩИНА, ШВЕЙЦАРІЯ
ГРУПА A: НІМЕЧЧИНА, ШОТЛАНДІЯ, УГОРЩИНА, ШВЕЙЦАРІЯ
Генерал Романенко: Удари України по території держави-агресорки Росії — це не ескалація
Генерал Романенко: Удари України по території держави-агресорки Росії — це не ескалація
Пісня чекала 7 років: Ivan NAVI представив сингл "Викинути тебе з голови"
Пісня чекала 7 років: Ivan NAVI представив сингл "Викинути тебе з голови"
"Усе поїхало на колесах" — Куюн про диверсифікацію ринку пального
"Усе поїхало на колесах" — Куюн про диверсифікацію ринку пального
Новини по темі
Релігійна свобода закінчується там, де починається "русскій мір" — Єленський
Для України налагодження відносин з республіканцями буде тяжкою битвою — Ванетик
Російська пропаганда пробувала вкинути в інформпростір нібито ромофобію українців — Ольга Герасим’юк
Голова Верховного Суду про перші результати перевірки суддів Верховного Суду на наявність громадянства Росії і Білорусі
"Будь-яка дипломатія стає сильнішою, коли спирається на силу: військову або економічну". Леонов про переговори в Стамбулі