Мобільний додаток

Осучаснення українських сіл: президент запускає програму "Нове село"

7.03.2021 р., 22:35

Президент Володимир Зеленський запускає програму "Нове село", яка передбачає будівництво у сільський місцевості просторів із ЦНАПами, сучасними магазинами, концертними залами, кінотеатрами і спортивними комплексами. За словами президента, перші проекти "Нове село" мають бути втілені на прифронтових територіях, а потім – по всій Україні. Президент Українського клубу аграрного бізнесу Алекс Ліссітса в ефірі Українського радіо прокоментував, як необхідно модернізувати село.

Програма:
Ведучі:

Чи можна завдяки ініціативі президента створити комфортні умови для проживання селян 

Сама ініціатива досить позитивна. Насправді українське село давно потребує додаткових інвестицій та створення робочих місць. Але є суттєві питання щодо того, наскільки ця ініціатива президента буде реалізована. Сільський розвиток має комплексний характер. І в сільській місцевості зараз спостерігається депопуляція та старіння населення. Відповідно виникає питання для кого будувати кінотеатр, якщо у нас найближчим часом у сільській місцевості залишиться дуже мало людей. Мабуть, треба відбудувати економіку, створити нові робочі місця, а потім будувати вже дитячі садки. Як на мене, програма дійсно потребує серйозного перегляду і на першому місці мають стояти робочі місця.

Як має виглядати українське село майбутнього 

Якщо подивитися по історичним даним, то за часів царської Росії на території нинішньої України було близько 400 тисяч хуторів. І ті села, які на сьогоднішній день є в Україні, були частково створені штучним шляхом за радянських часів, де були названі так звані перспективні і неперспективні села. І з 400 тисяч хуторів залишилося близько 5 тисяч сіл, інші ж були оголошені неперспективними. Тепер виникає логічне питання, що таке класичне українське село: це українське село, яке було створене за часів Радянського Союзу, царської Росії, чи якийсь інший варіант, яких багато. Тому ініціативу президента не можна сприймати як дороговказ, тому що немає комплексного бачення щодо розвитку українського села. Так само, як і немає єдиного виконавчого органу, який би за це відповідав і який би реалізовував цю стратегію. Тому загалом ініціатива непогана, але хотілося, щоб її реалізація не відбулась класичним українським шляхом: якось щось побудували, відзвітували, провели піар-акцію і забули про це українське село. 

У цей проект включений розвиток агропромислового комплексу, зокрема тваринництва: що це означає

Я так розумію, що мова йде про Національну стратегію-2030, до якої входить аграрний сектор, зокрема українське село. Ця стратегія досить обширна, але там було написано дуже багато загальних речей, і поки що покрокових дій немає і не прописано. Особливо щодо сільського господарства і стосовно аграрного розвитку. Я хочу наголосити, що сільський розвиток не є тотожним до розвитку агробізнесу чи аграрного розвитку. У всьому світі сільський розвиток це одне з альтернативних робочих місць, це інша аграрна політика. У свою чергу аграрний розвиток частково є частиною економічного розвитку. Тому я поки що не бачу конкретної стратегії, конкретного органу, який би займався втіленням і реалізацією якихось розробок стосовно розвитку села, як-то тваринництво або ж інші напрямки. 

Фото: a7d.com.ua

Осучаснення українських сіл: президент запускає програму "Нове село"

Новини по темі