Ювілейний Радіодиктант національної єдності: де і як він буде проходити та яких особливостей чекати

Ювілейний Радіодиктант національної єдності: де і як він буде проходити та яких особливостей чекати

9 листопада вдвадцяте відбуватиметься Радіодиктант національної єдності. Як і де відбуватиметься ця ювілейна акція, хто автор цьогорічного тексту та яких особливостей чекати всім, хто бажає долучитись, в ефірі Українського радіо розповів член правління Національної суспільної телерадіокомпанії України з радіомовлення Дмитро Хоркін.

0:00 0:00
10
1x
Програма:
Ведучі:

"Радіодиктант національної єдності – це головна подія осені. Мільйони людей, які щороку пишуть наш радіодиктант, очікують його і в цьому році", – розповів Дмитро Хоркін.

Коли: Акція відбудеться 9 листопада, в день писемності і мови. Спецпроєкт розпочнеться о 9 годині ранку, а о 9.15-9.30 буде диктуватися вже сам текст. 

Де слухати чи дивитись: почути диктант можна на Українському радіо (перший канал) та на радіо Культура (третій канал). Хто в цей час можливо мандруватиме Україною і не перебуватиме в Києві, може на сайті ukr.radio у розділі "Як слухати" подивитися мапу частот Українського радіо. Також радіодиктант можна послухати в інтернеті. Дивитися на телеканалах UA:Перший та UA:Культура, а також на каналах регіональної мережі. Окремо можна скористатися платформами Facebook та Youtube: сторінкою Українського радіо, загальною корпоративною сторінкою Суспільного мовлення.  

"Якщо ви не встигли на 9 ранку, можна пізніше зайти і в фейсбук, і в ютуб, там одразу буде викладений ролик із начитаним радіодиктантом", – наголосив Дмитро Хоркін. 

Час на виконання завдання: Протягом астрономічної доби ви можете відправляти тексти, написані вами на адресу: Київ 1001, Хрещатик, 26, Українське радіо, "Радіодиктант". Лист може прийти і, наприклад, 18 листопада, але штепмель має бути не пізніше 10 листопада. Також досить зручно відпраляти на електронну адресу: rd@ukr.radio.

Коли будуть оголошені результати: 11 листопада текст буде оголошено та розміщено на сайті. 

"В когось буде самоперевірка, а хто відправив і переміг, той отримає цінні призи: це будуть і книжки, і різні запрошення, і екскурсії. Карантин мине, а ви зможете побувати в колисці радіомовлення на Хрещатику, 26. В нас тут є розкішний музей, а також можна буде зайти в студію і навіть щось поговорити", – пояснив Дмитро Хоркін. 

Також він розповів про учасників проєкту, які є обов’язковими "ланками" радіодиктанту: "Основна ланка – це написання тексту. Його пише лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, видатний письменник і видавець Іван Малкович. Читає текст людина, яка професійно навчена цього, – актриса театру і кіно, голос нашої радіодрами, театру перед мікрофоном на радіо Культура Римма Зюбіна. Між текстом і читанням є ще важлива наукова ланка: нас консультує доктор філологічних наук, професор Лариса Масенко та завідувачка Кафедри культури мови, яка прокунсультує Римму Зюбіну як правильно продиктувати". 

"Двадцятий радіодиктант для всіх. Наша головна мета – не виставити якісь оцінки, а спонукати до вивчення української мови, до вдосконалення, підвищення культури української мови", – підсумував Дмитро Хоркін. 

ФОТО: Укрінформ