Мобільний додаток

Нові зміни до бюджету: Гетманцев прокоментував, кому скорочують та збільшують фінансування

13.04.2020 р., 12:22

На позачерговому засіданні Верховної Ради депутати розглянуть законопроект щодо змін до державного бюджету України на 2020 рік. Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики, член депутатської фракції політичної партії "Слуга народу" Данило Гетманцев в ефірі Українського радіо прокоментував, кому скорочують та збільшують фінансування.

"Насправді ми досить глибоко доопрацювали проект змін до закону "Про державний бюджет". Зменшили стабілізаційний фонд, який зараз називається "Фонд протидії коронавірусу". Хоча основні показники (дефіцит державного бюджету, сума запозичень) залишилися такими, як і були", ─ зазначив Данило Гетманцев.

Разом з тим, народний депутат додав, що "були переглянуті деякі статі державного бюджету, які пропонувалися до скорочення. Якщо ми говоримо про культурні заходи, то деякі статті були повернуті. Крім того, Комітет з питань бюджету почув Комітет з питань освіти і науки і відновив витрати на Нову українську школу".

Гетманцев прокоментував, чому зменшили фінансування фонду боротьби з коронавірусною хворобою.

"Мова йде про те, які саме заходи будуть фінансуватися за рахунок фонду протидії коронавірусу. Це питання було у дискусії від самого початку: чи це дійсно є великим, стабілізаційним фондом, з якого уряд може здійснювати будь-які витрати у цей складний період: і витрати з допомоги бізнесу, і витрати з перенесення певних коштів до резервного фонду на інші витрати, окрім протидії коронавірусу безпосередньо, чи це є фонд саме протидії коронавірусу. Зійшлися на концепції, що це є фонд протидії корона вірусу і відповідним чином обсяг цього фонду був зменшений. Це питання пов’язане не так з коштами, які спрямовуються на протидію коронавірусу, вони не змінилися, а з керованістю цього фонду. Якщо ми його збільшуємо, то ми передаємо більше повноважень Міністерству фінансового розпорядження цими коштами. Якщо ми не збільшуємо, то повноважень і бюджетних призначень є менше в безпосередньому розпорядженні Міністерства фінансів", ─ сказав Гетманцев.

Гетманцев також зауважив, чому скоротили видатки місцевого розвитку.

"Державний фонд регіонального розвитку ─ це фонд, кошти для якого спрямовуються на так звані видатки розвитку на місцях, тобто капітальні видатки: будівництво, реконструкція, те, що здійснюється на місцях і те, що у пергу чергу в умовах кризи зупиняється. У нас на 85% бюджет складається з так званих захищених видатків, тобто це статті, які пов’язані з соціальними виплатами, з заробітною платнею, з обороною, тобто з тим, що скорочуватися не може. І скорочувати треба саме за рахунок видатків місцевого розвитку. Але навіть у цьому випадку не були скорочені видатки, які спрямовувалися на будівництво опорних шкіл, опорних лікарень та дитячих садочків. Скорочені були стадіони і спортивні об’єкти в регіонах", ─ пояснив він.

Щодо так званого скорочення видатків на соціальні витрати, то нардеп зазначив, що "на соціальні витрати навпаки видатки збільшені. Якщо ми говоримо про субсидії, мова йде лише про технічне перерахування відповідно до нормативів, що змінилися.  І воно не свідчить про те, чи будуть субсидії зменшені, чи збільшені. Просто ця цифра була переглянута". 

Гетманцев також пояснив, чому не зменшили фінансування Міністерства внутрішніх справ.

"Міністерство внутрішніх справ багато хто критикує  в тому, що там немає скорочення видатків і що це є політичне рішення. У нас є збільшення видатків на Міністерство охорони здоров’я. Міністерство внутрішніх справ ─ це таке саме міністерство, як і МОЗ, яке вперше задіяне в протидії коронавірусу.  Тому за таких важких умов ми не можемо говорити про скорочення. Ці міністерства найбільше потребують грошей саме в цій ситуації. І протидія коронавірусу ─ це протидія через ці міністерства".

Зазначимо, 30 березня на позачерговому засіданні парламент не підтримав зміни до держбюджету на 2020 рік, пов'язані із протидією коронавірусу. "За" проголосувало 223 депутатів із 226 необхідних.

У змінах пропонувалося зменшили доходи бюджету на 122,9 млрд гривень, збільшити дефіцит бюджету втричі — до майже 300 мільярдів гривень. Крім цього, пропонувалося урізати низку державних програм видатків, зокрема на виплату субсидій, децентралізацію, Фонд енергоефективності тощо.


На фото: Данило Гетманцев  

Нові зміни до бюджету: Гетманцев прокоментував, кому скорочують та збільшують фінансування

Новини по темі