Мобільний додаток

Відсутність карантину та обмеження пропуску через лінію розмежування: якою є ситуація на Донбасі

30.03.2020 р., 20:07

На Донбасі з 28 березня припинили пропуск громадян і транспорту через лінію розмежування у рамках заходів, спрямованих на запобігання поширенню коронавірусної інфекції. Як повідомив штаб Операції об’єднаних сил, було введено обмеження щодо перетину лінії проведення Операції об'єднаних сил із боку Харківської, Запорізької та Дніпропетровської областей. Журналіст редакції УР із Сєвєродонецька Олександр Марченко та виконавчий директор "Восток-SOS", правозахисник із Луганська Костянтин Реуцький в ефірі Українського радіо про поточну ситуацію на тимчасово окупованих територіях.

"Відповідне рішення приймалося штабом Операції об’єднаних сил, і вже від суботи, 28 березня,  в регіоні введено режим перебування "червоний", тобто обмежено в’їзд до регіону з територій Харківської, Запорізької та Дніпропетровської областей. На кордонах областей є поліцейські блокпости, які там є з 2014 року і проводиться перевірка документів у тих, хто їде в Луганську або Донецьку область або залишає її. Тепер поліцейські питають про мету поїздки і приймають відповідне рішення", ― зазначив Олександр Марченко.

Журналіст повідомив, кого пропускають через лінію розмежування.

"Пропустити в регіон можуть тільки тих, хто має тут реєстрацію або його приїзди пов’язані з життєзабезпеченням регіону, наприклад, з доставкою продуктів чи інших товарів. Також пропускають медиків, окрему категорію військових, представників міжнародних та українських гуманітарних місій. Також можуть зробити виняток для людей, у кого є якісь важливі обставини, наприклад, смерть родичів, звільнення з місць позбавлення волі і людина повертається додому або інші ситуації, пов’язані з робою. Крім того, можуть пропускати людей, які зареєстровані в Луганській чи донецькій області, але працюють в інших регіонах.Ці ситуації розглядаються індивідуально, а всіх інших громадян поліцейські розвертають", ― сказав він.

Марченко припустив, що такі заходи запровадили задля того, аби захистити військових, які перебувають у регіоні.

"Зараження будь-кого ― це погано, але спалах у військових може призвести до дуже поганих наслідків, бо потрібно буде ізолювати цілий підрозділ. В умовах бойових дій це дуже складно та і чи виставить ресурсів, якщо захворювання будуть масовими", ― зазначив журналіст.

Костянтин Реуцький наголосив, що на окупованих територіях не дотримуються карантину.

"Інформації про ситуацію на окупованих територіях наразі дуже мало. Відомо, що там немає карантину. Все працює, школи пішли на канікули, але карантин навіть у навчальних закладах не оголошувався. Надходить інформація про те, що є там випадки смерті людей в лікарнях з симптомами, які дуже схожі на симптоми коронавірусної інфекції. Але оскільки там не ведеться діагностика , тобто тестів на коронавірус не роблять нікому, то підтвердити чи спростувати це майже неможливо", ― сказав він.

Реуцький додав, що "оскільки зараз пункти пропуску закриті і закритий кордон з Росією, то потрапити людям, які уражені на коронавірусну інфекцію, з тимчасово окупованих територій на контрольовану територію майже неможливо. Бойовики взагалі не роблять виключень і нікого не пропускають через лінію розмежування зі свого боку".

"За словами медиків, з якими ми спілкувалися під час моніторингу медичних закладів на Луганщині минулого тижня, дуже багато людей зараз повернулися з заробітків із європейських країн, де показник на коронавірус дуже високий, і ніхто не слідкує за їхнім пересуванням і за їхнім станом здоров’я. Як кажуть місцеві лікарі, ці люди, як правило, не дотримуються жодних карантинних заходів, вільно пересуваються містами та селищами, спілкуються з місцевими, зокрема й військовими, які дислокуються в цих містах та селищах. Військові у населених пунктах ходять до магазинів, пересуваються містом, спілкуються з місцевими часто, так само не дотримуючись карантинних заходів і не вдягаючи при цьому маску. Тобто як перекриття адмінкордонів посприяє поширенню інфекції від цивільних військовим на цьому фоні ― мені геть незрозуміло", ― прокоментував Реуцький.

За словами Реуцького, показники готовності до коронавірусної інфекції медичних закладів медичних закладів постійно завищується.

"Луганська ОДА завищує кількість наявних апаратів штучної вентиляції легенів та іншого реанімаційного обладнання. Маніпулює інформацією з укомплектованістю медичних закладів лікарями, і це проблема, яка на Луганщині стоїть більш гостро, ніж в інших регіонах України. І на цьому фоні гостро відчувається брак вузькопрофільних фахівців. Зараз дуже потрібні будуть інфекціоністи, реаніматологи. Луганська ОДА заявляє про те, що вони готують такий резерв і готують місця в опорних лікарнях, де ці люди будуть працювати, але не можуть відповісти на запитання, звідки на фоні загального критичного дефіциту кадрів вони планують цих фахівців залучити", ― сказав Реуцький.  

Фото: dpsu.gov.ua

Відсутність карантину та обмеження пропуску через лінію розмежування: якою є ситуація на Донбасі

Новини по темі