Мобільний додаток

Запровадження нових сержантських звань наближує Збройні Сили до стандартів НАТО – військовий історик Павлов

31.12.2019 р., 18:42

Верховна Рада схвалила закон щодо запровадження нових звань у сержантського та старшинського складу, а також генералітету Збройних Сил України. Для чого це потрібно, в ефірі Українського радіо пояснив військовий історик Василь Павлов.

"Всі зміни стосуються сержантського складу: запроваджуються нові сержантські звання і відходять старі звання прапорщиків та єфрейторів, натомість з’являється європейська нова лінійка сержантських звань, яка буде запроваджена з січня 2020 року", – розповів Василь Павлов.

За його словами, сержанти цією системою користуються доволі давно, але лише зараз Верховна Рада спромоглася прийняти цей закон: "Ці зміни мають декілька функцій: насамперед йдеться про наближення України й ЗСУ до стандартів НАТО, також реформу управління ЗСУ, військовими частинами. Тепер частина обов’язків, яку раніше виконували офіцери, буде покладена на сержантів, що є загальноприйнятою світовою практикою".

Також відповідно до нововведень з’явилося нове звання "рекрут": "Це людина, яка тільки починає свою військову службу, кар’єру. Фактично, це призовник, який проходить навчання. Знаків розрізнення в нього не буде, лише пустий погон, на який згодом будуть отримуватися та додаватися окремі елементи звань. Тому в подальшому се буде залежати від того, яку гілку він собі обере, чи він завершить свою службу як солдат, чи піде в центр підготовки сержантського складу і далі буде підвищувати свою майстерність. Можливо через термін строкової служби він перейде на контракт або, наприклад, вступить у військове училище".

"Та система військових звань, яка в нас використовується досі, дісталася нам у спадок від Радянського Союзу. Військо змінюється і ситуація змінюється і світова та європейська практика довела, що сержантський корпус є набагато досконалішим у світі, ніж залишився у нас зараз. Але фактично вже два роки триває реформування сержантського корпусу, створено Центр підготовки сержантського складу, де сержанти проходять навчання. Тому той образ сержанта, який є в більшості наших громадян, вже не відповідає дійсності. Наші сержанти є значно більш підготовленими та фаховими", – пояснив Василь Павлов.

Відтак, за словами експерта, система нових сержантських звань є для них відкриттях кар’єри, моральним, матеріальним та посадовим стимулом: "Це один з фактичних проявів переходу до професійної армії".

ФОТО: Укрінформ

Запровадження нових сержантських звань наближує Збройні Сили до стандартів НАТО – військовий історик Павлов

Новини по темі