Мобільний додаток

Що подивитися: мелодрама про мудрого пса і перегони під дощем "Очима собаки"

6.10.2019 р., 11:20

В український прокат вийшла драма-комедія "Очима собаки", Саймона Керті, 2019 рік. Це точно не комедія і в ефірі Радіо Промінь розповіли чому.

Сюжет

Головний герой цієї стрічки — пес. Золотистий ретрівер Енцо, названий на честь того самого Енцо Феррарі. Увесь фільм ми чуємо за кадром його голос, який розповідає нам свою історію. Сказала і сама усміхнулася. Голос собаки. Але так воно і є. Як він Енцо вперше зустрів водія-гонщика Денні і прикипів до нього усім серцем. Як полюбив швидкість. Бо він хто? Він пес переможця. Як зненацька з в їхньому хлопчачому житті з'явилася жінка. І Енцо зізнається, що довго не міг із цим змиритися а потім полюбив її так сильно і щиро майже як Денні. Цей фільм про пса, який спостерігає за життям людей і непомітно стає його частиною. Який радіє радощам людей і співчуває їхнім втратам. І все все він розуміє краще ніж люди. І відчуває гостріше. Якби ж він тільки міг по-людські заговорити…

Селебретіз

Звичайно, головний актор цього кіно неперевершений, шляхетний, мудрий і безмежно симпатичний ретрівер Енцо, який говорить голосом Кевіна Костнера в оригіналі. А в українській версії Олександра Ігнатуші. Але не тільки Енцо, а й виконавці двох інших головних ролей цілком вписалися в задум фільму. Майло Вентімілья і Аманда Сейфрід викликають симпатію і співпереживання. Але при цьому не переграють.

Чому треба дивитись

Бо це історія справжньої дружби, яка допомагає пережити все - людини і пса. І хай це банально, знайомо, бачено сотні разів, а тебе все одно зворушують вияви цієї абсолютної любові. І очі Енцо, коли він сам без їжі і води, забути вдома на два дні. І очі Енцо, коли він відчуває наближення біди. І ті самі очі, коли він щасливий мчить із Денні в кабіні гоночного авто.

Але я повторюсь — це навіть близько не комедія. Це чистісінька мелодрама із перших кадрів. З мелодраматичними ходами, які легко передбачити і сентиментами, які подіють на людей вразливихи, або на тих у кого є пес чи інше пухнасте створіння. Тож якщо у вас поганий настрій і ви шукаєте мімішне сімейне кіно про бешкетника, який псує улюблений килим — це точно не про "Очима собаки".

Це кіно попри все мотивує. Головний меседж фільму, що життя — перегони на слизькій трасі. І перемагає той, хто не боїться. У цьому сенсі оригінальна назва "Мистецтво перегонів під дощем" набагато більше відповідає змісту. До речі, це екранізація однойменного роману Гарта Стайна. І це не єдина мудрість гонщика, яку можна легко приміряти до реального життя.

Фото кадр з фільму 

Що подивитися: мелодрама про мудрого пса і перегони під дощем "Очима собаки"

Новини по темі