Мобільний додаток

Дорж Бату: космос, він дуже близько до нас, не треба думати, що він далеко

20.09.2019 р., 21:35

Письменник, журналіст та співробітник NASA Дорж Бату розповів в ефірі Радіо Культура, чому космос насправді ближче, ніж здається.

Програма:

Дорж Бату упевнений, що про космос можна говорити смішно.

"Так, це (космос — ред.) серйозна річ. Але, якщо, наприклад, ми будемо говорити про те, як астронавти ходять у туалет, то це дуже-дуже смішна тема стає", — зазначив він.

Письменник вважає, що якщо просто і смішно говорити про складне, то це жодним чином не профанує серйозність теми:

"Я би не сказав, що це профанує. Я би сказав, що це максимально наближає людей до дуже складних, на перший погляд, тем, але які водночас є необхідні і дуже близькі нам. Оскільки космос — це не є так далеко."

Бату наголосив, що часто космічні розробки стають дуже корисними і в земному житті.

"Всім відомі підгузки "Памперс", в яких речовина перетворює рідину на гель. Ця розробка була розроблена в NASA і вона впроваджувалася для астронавтів, які на орбіті мусили якось ходити в туалет", — навів приклад Дорж.

"Тому космос, він дуже-дуже близько до нас і не треба думати, що він дуже далеко", — додав він.

Бату пригадав, що до NASA прийшов фактично "з вулиці", тобто не мав фахової освіти.

"Я зараз працюю третій рік і це доказ того, що це, в принципі, може опанувати кожен. Якщо він має бажання це зрозуміти і бажання вчитися", — зауважив він.

Нагадаємо, Дорж Бату підкорив українських читачів своїми розповідями про колегу в NASA Франческу. Він написав про неї дві книги — "Франческа. Повелителька траєкторій" та "Франческа. Володарка офіцерського жетона".

Дорж Бату. Фото Facebook 

 Дорж Бату: космос, він дуже близько до нас, не треба думати, що він далеко

Новини по темі