Мобільний додаток

Активісти перевірять 100 українських міст на доступність для людей з інвалідністю

17.08.2019 р., 15:23

Українські міста перевірятимуть на доступність для людей з інвалідністю. Тільки цього року до тесту "Доступно.UA" потрапили 10 українських міст, першими стали Івано-Франківськ та Тернопіль. За підсумками тесту буде укладено рейтинг доступності міст "Тостер". Дмитро Щебетюк, керівник проєкту "Доступно.UA", розповів, у чому полягає ідея проєкту.

Дмитро Щебетюк розповів, що має свій особистий, суб’єктивний рейтинг зручності міст, і бажання обєктивної оцінки – це одна з причин, чому активісти розпочали своє оцінювання міст.

"Перше – ми хотіли створити більш об’єктивний рейтинг та змотивувати місцеву владу, показати громадам, яка в них реальна ситуація, що є міста, в яких краще або гірше. А друге – ми хотіли відслідковувати динаміку міст, тому що ми зможемо періодично перевіряти, наскільки швидко змінюється ситуація у тих чи інших містах. Відповідно, міська влада і громада зможуть бачити, наскільки ефективно відбуваються зміни в облаштуванні зручного простору для всіх", – пояснив Дмитро Щебетюк.

Він додав, що під час визначення критеріїв оцінювання активісти не вигадували щось своє, а використовували чинні державні будівельні норми. Тобто фактично активісти, аналізуючи доступність міст для інвалідів, аналізуватимуть виконання місцевої владою чинних норм.

"Ми брали деякі показники з державних будівельних норм, але не всі. Тому що, з одного боку, важко оцінити це все, а з іншого – нам ще дуже далеко "йти", і ми брали показники, про які можна говорити "в лоб": ось, тут на вході пороги, тут немає пандусів. Це такі "видимі" речі: тактильна плитка, на переходах звукові сигнали світлофорів для незрячих тощо", – зазначив Дмитро Щебетюк.

Упродовж трьох років активісти планують перевірити на доступність і порівняти сотню населених пунктів України.

"Цікаво порівняти, якщо є місто тут і місто там, у них однакові бюджети і умови, але чомусь тут зручно, а там змін не відбувається", – поділився Дмитро Щебетюк.

У процесі оцінки міст активісти перевіряють безбар’єрність вулиць, доступність аптек, закладів харчування, банківських та поштових відділень, транспорту та багато інших факторів. Першим містом, яке перевірялося, став Івано-Франківськ. На черзі Тернопіль, куди активісти завітають вже у неділю.

На фото Дмитро Щебетюк перевіряє нахил пандусу. Фото Доступно.UA

Активісти перевірять 100 українських міст на доступність для людей з інвалідністю

Новини по темі