Мобільний додаток

Росія може розпочати сухопутну операцію, якщо Україна не постачатиме воду до Криму – експертка

14.08.2019 р., 20:46

Окупаційна влада Криму планує звернутися до керівництва РФ з проханням ініціювати переговорний процес з Україною про пропуск на півострів води з річки Дніпро. Про що це може свідчити, розповіла Ірина Верещук, президентка Міжнародного центру балтійсько-чорноморських досліджень та консенсусних практик в ефірі Радіо Промінь.

Ірина Верещук пов’язує такі ініціативи з посухою та екологічними проблемами, які зараз виникають у Криму.

Вона наголосила, що передача Криму у 1954 році Україні відбулася не в останню чергу тому, що РРФСР не могла забезпечити півострів водою, і Хрущов це розумів.

"Це (ініціатива Росії – ред.) може свідчити про підготовку до переговорного процесу щодо газового контракту. Нас чекають перемовини щодо транзиту газу з Росії і про купівлю газу в Росії. Ці перемовини мають відбутися у вересні. Росія вибудовує стратегію, щоб ми були більш поступливими, більш лояльними щодо Криму", – зазначила Ірина Верещук.

При цьому експертка не виключає імовірності  ускладнення ситуації, якщо Україна стоятиме на своєму та не постачатиме воду до анексованого Криму.

"Військові експерти говорять про можливість сухопутної операції Російської Федерації, якщо ми будемо категорично заперечувати можливість подачі питної води до Криму", – наголосила вона.

Деякі експерти вважають, що ініціатива РФ свідчить про те, що водна блокада Криму дає результати і Росія не має шляхів виходу з ситуації, що утворилась.

Новини по темі