Мобільний додаток

Чого депутати навчилися в Трускавці — розповідає представниця "Слуги народу"

6.08.2019 р., 10:32

Як пройшов тижневий інтенсив "Слуги народу" та чого навчились депутати найбільшої парламентської фракції в історії України, розповіла Українському радіо народна депутатка, обрана від партії "Слуга народу" Роксолана Підласа.

"До того, як стати народним депутатом, я працювала в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі. Йдучи у кандидати, ми всі знали, що суспільство буде критично оцінювати кожен наш крок, адже це і  є демократія. Тому, вважаю, що це нормально, що люди критикують", — розповідає Роксолана Підласа про роботу майбутніх народних депутатів та тижневе навчання "Слуги народу" у Трускавці.

За її словами, інтенсив на Львівщині не був помилкою: "Це здорова практика навчати нардепів, як працює держава. Якби ви прийшли працювати в Google, вам би теж проводили тренінги, як там працювати і які процедури треба застосовувати, щоб досягнути результату".

"Слід розуміти, що інтенсив — це не прискорений університет, де ви за тиждень здобудете вищу освіту. В нас, наприклад, був цілий день присвячений макроекномічним процесам в Україні та економічним політикам. Але люди, які планують працювати в комітетах з економічним спрямуванням, мають досвід роботи в економіці. Тому цей день навчання був потрібен, щоб всі економісти почали говорити однією мовою. Важливо, аби всі бачили економіку як великий механізм, де можливим є ефект метелика. Йдеться про те, що не можна розглядати інтереси окремої групи у відриві від суспільства, треба розуміти, як твоє рішення вплине на всіх", — говорить народна обраниця.

За її підрахунками, фракція "Слуги народу" настільки велика, що людині треба 84 години, щоб зі всіма познайомитись і 20 хвилин поговорити: "Нам потрібно продовжувати практику тімбілдінгів. Тому на кінець серпня планується ще один такий виїзд, проте не хочу зараз розкривати всі секрети". 

Також депутатка висловилась й щодо моделі роботи, яку обрала фракція: "Я вважаю, що кожен депутат має голосувати по совісті, адже в нас закріплена особиста політична відповідальність і в кожного будуть персонально питати, за що ви голосували. Загалом, ми будемо практикувати інструмент внутрішньопартійної дискусії, тобто обговорюватимемо все всередині. Ті законопроекти, які будуть ділити фракцію на дві частини, не будуть зараз виноситися в зал на голосування".

Слухати повну версію.

ФОТО: Facebook Роксолани Підласої

Чого депутати навчилися в Трускавці — розповідає представниця "Слуги народу"

Новини по темі