Мобільний додаток

СБУ викрила хакерів, які контролювали 40% світового Dark Net в російськомовному сегменті

16.07.2019 р., 17:55

Служба безпеки України заблокувала роботу міжнародного хакерського угруповання.

Про це на брифінгу заявив т.в.о. голови СБУ Іван Баканов

За його словами, дане злочинне угруповання, яке контролювало значну частину операцій в Dark Net, очолював громадянин України Михайло Ритіков, який проживає в місті Одеса.

"Dark Net — це та частина мережі Інтернет, яку не бачить середньостатистичний громадянин, але якою користуються зловмисники, зокрема для того, щоб красти ваші персональні дані, красти гроші з кредитних карт, ламати бази даних правоохоронних та державних органів", — пояснив Баканов.

 

Він зазначив, що затриманий — досить відома особа, а його угруповання здійснювало незаконні дії не тільки на території України, а й на території всього світу: в США, Японії, країнах ЄС. Як підкреслює посадовець, Ритіков контролював 40% світового Dark Net в російськомовному сегменті.

Баканов зазначив, що тільки керівництво цього угруповання налічувало близько 10 осіб. Також було безліч посібників і тисячі клієнтів, роль яких ще належить з'ясувати.

В.о. глави СБУ також додав, що викриття хакерів стало можливим завдяки спільній роботі СБУ, ГПУ, ГБР, а також Федерального бюро розслідувань США і Секретної служби США.

На даний момент Ритікову і його спільникові оголосили підозру у вчиненні кримінальних злочинів, передбачених ч. 2 ст. 361 і ч. 3 ст. 301 Кримінального кодексу України, а також обрали запобіжний захід — домашній арешт.

Фото, відео: СБУ

СБУ викрила хакерів, які контролювали 40% світового Dark Net в російськомовному сегменті

Новини по темі