Мобільний додаток

Росія скликає Радбез ООН з приводу набуття чинності українського закону про мову

16.07.2019 р., 10:50

Сьогодні, 16 липня набуває чинності закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної". З цієї нагоди Росія скликає засідання Ради Безпеки ООН для обговорення Закону України «Про функціонування української мови як державної».

Про це йдеться на сайті РБ ООН. Засідання призначене на 17:00 за київським часом і транслюватиметься у прямому ефірі на сайті ООН за посиланням. 

Закон набуватиме чинності поступово: деякі норми почнуть діяти одразу, деякі — за кілька місяців чи років. 

Закон регламентує вживання державної мови  в публічних сферах життя, не регулює мови приватного спілкування і не спрямований проти інших мов чи людей будь-якого етнічного походження.

Він не поширюється на тему приватного спілкування та релігійних обрядів. Але люди, які надають публічні послуги громадянам, повинні будуть знати українську мову та використовувати її в роботі.

Мовних патрулів, мовних інспекторів, мовної поліції тощо законом не передбачено, як і  кримінальної відповідальності за недотримання закону.

Закон про державну мову не спрямований проти інших мов чи їхніх носіїв. Мовні права меншин захищає закон "Про національні меншини" та низка ратифікованих Україною міжнародних угод. Крім того, закон про мову передбачає, що уряд упродовж півроку внесе законопроект, що додатково захистить мови національних меншин та корінних народів. 

Закон гарантує, що кожна людина в Україні може отримувати інформацію та послуги українською мовою в усіх публічних сферах.

Фото: Радіо Свобода

Росія скликає Радбез ООН з приводу набуття чинності українського закону про мову

Новини по темі