Мобільний додаток

КСУ розглядатиме указ Зеленського паралельно з активною виборчою кампанією — Юсов

10.06.2019 р., 14:09

Конституційний суд України розглядатиме указ президента про розпуск Верховної Ради та призначення дострокових виборів паралельно з активною виборчою кампанією, і рішення суду буде відоме до кінця червня. Про це в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Вдень" повідомив директор Школи відповідальної політики Андрій Юсов.

Ведуча:

Галина Бабій

"Ми можемо лише побажати суддям Конституційного суду, аби їхні рішення спиралися виключно на Конституцію України і закони України, а не на політичну доцільність", — зазначив Андрій Юсов.

Юсов зауважив, що рішення Конституційного суду навряд чи щось змінить саме для виборців.

"Насправді існує сценарій, за яким вибори можуть відбутися, наприклад, у жовтні, а не 21 липня, але для виборця це навряд чи щось змінить і катастрофи  точно не відбудеться. Рішення про дострокове припинення повноважень є політико-правове. А завжди у таких ситуаціях воно має стовідсоткову легітимність лише тоді, коли воно консенсусне. Тут ми такої згоди не побачили. І зараз частина депутатів,  особливо "Народний фронт", намагається докласти всіх зусиль, аби оскаржити цей указ президента. Такий сценарій можливий", — сказав він.

Експерт також наголосив, що під час розгляду указу судом, виборча кампанія буде активно розвиватись.

"Завтра лише початок розгляду указу, і до кінця червня ми отримаємо відповідь. Паралельно у нас активно розгортатиметься виборча кампанія, і окрема драматична історія — це Конституційний суд", — прокоментував він.

Зазначимо, 11 червня Конституційний суд розпочне розгляд указу Президента про розпуск Верховної Ради. 

Нагадаємо, 24 травня розпочалася виборча кампанія до Верховної Ради України.

Указ президента України Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради України 23 травня опублікували в газеті Кабінету міністрів України "Урядовий кур'єр".

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів. Позачергові вибори до Верховної Ради України призначено на 21 липня 2019 року.

Прослухати повну версію.

На фото — Андрій Юсов 

КСУ розглядатиме указ Зеленського паралельно з активною виборчою кампанією — Юсов

Новини по темі