Мобільний додаток

В Україні проживає понад 3000 колишніх полонених, які не мають офіційного статусу – правозахисниця

21.05.2019 р., 20:59

У кінотеатрі "Ліра" сьогодні презентували цикл фільмів "НЕZЛАМНІ" про жінок, які пережили полон на Сході України. Про мету проекту в ефірі "ДеньПРО" розповіла правозахисниця Ольга Волинська, авторка та сценаристка проекту.

Ведучі:

В’ячеслав Ільїн, Ганна Матвійчук

Як розповіла Ольга Волинська, героїнями циклу документальних фільмів стали волонтерки та громадські активістки, які побували в полоні у сепаратистів. Серед них – активістка Анна Сергеєва, медсестра добровольчого батальйону "Донбас" Ганна Іллющенкова та відома волонтерка Ірина Довгань.

Фото Ірини Довгань, де вона стоїть біля стовпа, обмотана українським прапором, а над нею знущаються люди та б’ють її ногами, свого часу опинилося на шпальтах The New York Times. Сама Ірина вважає, що поява цієї фотографії у світових ЗМІ врятувала їй життя.

Те саме фото. Автор Маурісіо Ліма

"Це дуже відомий факт з життя Ірини, але мало хто знає, чим займається ця жінка після полону. Ірина живе і транслює такий основний меседж, що якщо ти вижив – говори. Вона свідчить про воєнні злочини Росії, власне, про свій випадок, коли вона потрапила у полон, і її свідчення вже увійшли у звіти ООН, у Міжнародний кримінальний суд", – розповіла Ольга Волинська.

Правозахисниця наголошує: такі випадки не поодинокі, і в Україні сьогодні проживають тисячі людей, які побували у полоні.

"В Україні проживає нині понад 3200 колишніх полонених, і це люди, яких офіційно в Україні не існує, тому що в них немає офіційного статусу і належної соціально-правової підтримки, як, наприклад, безкоштовне медичне обслуговування чи допомога психолога", – пояснює Ольга Волинська.

Мета проекту "НЕZЛАМНІ", розповідає організаторка, якраз у тому, щоб дати слово колишнім полоненим і привернути увагу до їхньої соціальної незахищеності.

"На сьогодні жоден законопроект, який давав би їм цей статус і соціально-правову підтримку, не прийнятий. Ми б дуже хотіли привернути увагу до цієї проблеми і дати голос цим людям, щоб показати, з одного боку, що вони пережили, а з іншого – щоб підштовхнути наших депутатів ухвалити цей законопроект", – підсумувала Ольга Волинська.

Нагадаємо, раніше правозахисники розповіли, що відповідальність за військові злочини є частиною безпеки суспільства.

Кадр зі зйомок проекту "НЕZЛАМНІ".

В Україні проживає понад 3000 колишніх полонених, які не мають офіційного статусу – правозахисниця

Новини по темі