Мобільний додаток

Руйнування місць злочинів на Інститутській було ініційоване листом заступника Генпрокурора – Дикань

15.05.2019 р., 13:41

Будівництво Меморіалу Небесної Сотні в Києві знову призупинили. На Інститутську ще в понеділок прибула техніка, почала знімати бруківку. Але за кілька годин усі роботи згорнули через протести, до яких закликали родичі героїв Небесної Сотні та активісти, щоб не допустити руйнування місць злочинів. Що ж відбулося насправді, в ефірі "РанокПРО"  розповів Павло Дикань, адвокат Небесної Сотні.

Ведучі:

Ольга Бабчук, Павло Туптинський

На Інститутській досі тривають слідчі дії у справах Небесної сотні. Зокрема, 13 числа, в день початку робіт, на Інститутській мав відбутися слідчий експеримент.

"По-перше, пріоритет слідчих дій перед будівництвом музею очевидний. Ми маємо завершити розслідування, у будь-якому випадку. Якщо прокурор у справі каже, що йому ще потрібно провести слідчі дії – значить, їх потрібно провести. Тому що будівництво меморіалу на місці, яке не розслідуване – це найгірше, що може трапитися", – наголошує Павло Дикань.

Адвокат додав, що досі продовжують з’являтися відео з подій 2013-2014 року, випливає нова інформація, яка допомагає слідству. Через це виникає потреба у нових слідчих експериментах.

Бажано було б нічого не робити на Інститутській, доки не буде хоча б першого вироку у справах Небесної сотні, говорить Павло Дикань.

"У даному випадку будівництво фактично було зініційовано листом Анжели Стрижевської, заступника Генерального прокурора, яка чомусь взяла на себе сміливість вирішити, що все вже завершено, хоча вона не є прокурором, який визначає, що необхідно зробити в межах розслідування. Але вона чомусь вирішила, що в даному напрямку воно вже завершене", – пояснює адвокат Небесної Сотні.

Він називає такі дії заступника Генерального прокурора "непрофесійними"

"Це такий тригер, який у черговий раз запустив цей процес. Саме цей лист, а потім зняття арешту на підставі цього листа з цієї ділянки вулиці Інститутської призвело до того, що музей вирішив: скільки можна чекати, ми хочемо будувати. Усі ми хочемо, щоб там був меморіал. Але в першу чергу ми хочемо, щоб завершилося розслідування і люди були притягнуті до відповідальності", – пояснив Павло Дикань.

Раніше Віталій Титич, адвокат Небесної Сотні, розповів, що спорудження меморіального комплексу не завадить розслідуванню кримінальних справ.

Фото Громадське

Руйнування місць злочинів на Інститутській було ініційоване листом заступника Генпрокурора – Дикань

Новини по темі