Мобільний додаток

Онколог пояснив, чому з віком зростає ризик захворіти на рак

17.04.2019 р., 19:17

Чому з віком підвищується ймовірність онкологічних захворювань, в ефірі програми "Без стереотипів"розповів доктор медичних наук, онкохірург Андрій Лукашенко.

Ведуча:

Ірина Коваль

У наш час більшість хвороб можна попередити і цим врятувати людині життя. Водночас, важко знайти людину, яка ніколи б не чула про рак.

В Україні зараз більше мільйона онкохворих пацієнтів, а щороку реєструється понад 130 тисяч нових випадків захворювання. Але ситуація з раком в Україні могла б бути значно кращою, якби люди знали, що третину випадків можна було б попередити, а ще третину – виявити на ранній стадії, і цим врятувати життя.

Є стереотип, нібито онкологія – певною мірою спадкова, і якщо ваші рідні не хворіли на рак, то і вам хвилюватися нема про що. Лікарі заперечують: з віком у всіх людей, незалежно від здоров’я їх родичів, зростає ризик захворіти на рак.

"Людина може захворіти онкологічних захворюванням, бо це – проблема старіння, перш за все. З віком у наших клітинах накопичуються певні мутації, – пояснив онкохірург Андрій Лукашенко. – Особливо, якщо людина має контакт з певними хімічними речовинами або випромінюванням на виробництві, або якщо людина палить – це також фактор ризику".

Генетика відіграє лише роль лише у 10% усіх випадків захворювання на рак. Тому піклуватися про своє здоров’я потрібно не лише тим, у кого рідні хворіли на рак, а усім без винятку.

Раніше лікар розповів, як попередити рак.

Фото pixabay.com

Онколог пояснив, чому з віком зростає ризик захворіти на рак

Новини по темі