Мобільний додаток

У Ізраїлі обирають прем'єр-міністра — за крісло борються старий і новий політик

9.04.2019 р., 17:42

У Ізраїлі тривають вибори прем’єр-міністра. Фахівець з міжнародної політики аналітичного центру "Український інститут майбутнього" Ілія Куса в ефірі програми "Сьогодні. Вдень" розповів, чого від них очікувати Україні.

Ведучий: 

Роман Коляда

Ключова інтрига — ім'я майбутнього прем'єр-міністра Ізраїлю. У виборах беруть участь 39 політсили. Головна боротьба розгортається між двома блоками партій — праворадикальний блок прем’єр-міністра Беньяміна Нетаньяху, другий блок — так звана синьо-біла коаліція, яку очолює колишній начальник генштабу збройних сил Ізраїлю Генні Ганц.

"Між ними двома буде розгортатися основна боротьба і головна інтрига буде в тому, хто набере більше голосів. Зараз розрив між ними мінімальний. Синьо-біла коаліція отримує 30 мандатів за останньою соціологією, Нетаньяху — 26-27. Зараз головне питання, хто візьме першість, тут питання в тому, чи візьме Нетаньяху перше місце і таким чином отримає шанс стати прем’єр-міністром вп'яте поспіль", — говорить Ілія Куса.

Сам прем'єр-міністр фігурує мінімум у трьох корупційних розслідуваннях, зокрема зараз розслідують закупівлю підводних човнів у Німеччині. По рейтингу нинішного уряду вдарила також втома від того, що Нетаньяху на посаді вже багато років. Його внутрішньополітичні реформи також не завжди схвалюються в суспільстві. Експерт вважає, що він компенсує це діями в зовнішній політиці.

"Він намагається компенсувати ці втрати зовнішньополітичними перемогами: підтримкою Ізраїлю американським президентом Трампом у питанні Голанських висот тощо".

Чи відбудеться ратифікація угоди про зону вільної торгівлі з Україною після цих виборів, поки невідомо.

"Україна і Ізраїль не мають глибоких економічних зв'язків, тому сам факт факт підписання цієї угоди не впливає на економічну ситуацію. Стосунки Ізраїля й України не є глибокими й системними", — говорить Ілія Куса.

Слухайте програму повністю та дізнайтеся також про Лівійську кризу і її наслідки для України за посиланням.

Новини по темі