Мобільний додаток

Оточення Гладковського продавало державі висотоміри в 5-7 разів дорожче ринкових цін — розслідування

4.03.2019 р., 20:54

Колишній перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський отримував долю з оборонних заробітків, отриманих його сином Ігорем та Віталієм Жуковим на контрактах "Укроборонпрому",  стверджують журналісти Bihus.Info у третій частині розслідування про корупцію в оборонній сфері.

За даними Bihus.Info, директор "Укроборонпрому" Павло Букін віддав на "розпил" угрупуванню Гладковського-Жукова міжнародний контракт з закупівлі висотомірів вартістю в 14 млн грн, завищений у 5-7 разів.

Йдеться про шість висотомірів початковою вартістю менше $90 тис. (менше 2,5 млн грн). Їхня вартість після продажу через фірму-прокладку з ОАЕ зросла у 5-7 разів.

За підрахунками журналістів, чистий прибуток Гладковського та його спільників на цьому контракті склав $300 тисяч. Олег Гладковський отримав $30 тисяч як відкат від авансу.

Нагадаємо, 25 лютого журналісти bihus.info оприлюднили перші дві частини розслідування, в якому йдеться, що нібито Ігор Гладковський, син першого заступника голови Ради національної безпеки і оборони України Олега Гладковського, разом з Віталієм Жуковим і Андрієм Рогозою через фірми-прокладки поставляли оборонним підприємствам контрабандні російські деталі або деталі з українських військових частин за завищеними в 2-4 рази цінами. Згідно з даними журналістів, розмір розкрадань становить мінімум 250 млн грн, а може бути і вдвічі більшим.

Сам Олег Гладковський 26 лютого звернувся до правоохоронних органів із заявою про перевірку оприлюднених у розслідуванні фактів про незаконні схеми при закупівлях в армії, а також попросив тимчасово призупинити його повноваження першого заступника секретаря РНБО. 4 березня президент України Петро Порошенко звільнив його з посади.

Оточення Гладковського продавало державі висотоміри в 5-7 разів дорожче ринкових цін — розслідування

Новини по темі