Мобільний додаток

ЄС і G7 закликають Україну повернути кримінальну відповідальність за незаконне збагачення

4.03.2019 р., 14:32
Країни G7 та ЄС закликали Україну активізувати зусилля для забезпечення ефективності антикорупційних правових інститутів, відновивши кримінальну відповідальність за незаконне збагачення у відповідності до міжнародних стандартів. 
 
Відповідна заява була опублікована на твіттер-сторінці французького головування y групі послів G7 у Києві. Згодом заяву перепостило представництво ЄС в Україні з коментарем "ЄС є частиною G7". 
 
"G7 та Світовий банк закликають українську владу активізувати свої зусилля для забезпечення ефективності антикорупційних правових інститутів, включно з відновленням кримінальної відповідальності за незаконне збагачення відповідно до принципів ООН, ОЕСР та ЄСПЛ, а також знайти спосіб продовжити десятки розслідувань та кримінальних переслідувань, завершення яких було поставлене під загрозу цією постановою", — йдеться у заяві. 
 
Нагадаємо, 26 лютого Конституційний суд України визнав неконституційною та скасував статтю Кримінального кодексу України про незаконне збагачення. Кримінальну відповідальність за незаконне збагачення запровадили у 2015 році. Це було однією з вимог ЄС на виконання Плану дій з візової лібералізації, а також одним із зобов’язань України перед МВФ, закріпленим меморандумом.
 
Фото: Главком
ЄС і G7 закликають Україну повернути кримінальну відповідальність за незаконне збагачення

Новини по темі