Мобільний додаток

Еко-активістка розповіла, для чого українцям потрібні сортувальні станції одягу

19.02.2019 р., 17:47

У громадському ресторані UrbanSpace 500 завтра відбудеться захід "Свідоме споживання – вторинне використання". Ганна Уварова, організаторка акції в ефірі "ДеньПРО"розповіла, чому свідоме споживання – це не тільки про сміття, і для чого українцям потрібні сортувальні станції текстилю.

Ведучі:

Ганна Матвійчук, В’ячеслав Ільїн

"Свідоме споживання – вторинне використання" – це інформаційний захід, який ставить собі на меті пояснити, звідки береться одяг та чому важливо, щоб в Україні з’явилися сортувальні станції одягу. Для тих, хто не зможе завітати на захід, онлайн буде організований стрім.

"Наша мета – пояснити, звідки беруться речі, які ми одягаємо, і якими іноді титанічними зусиллями вони виробляються. А також – куди ці речі потім діваються. Це велика проблема, яка зараз постає не тільки перед Україною, але й перед усім світом. І нам треба розуміти, що дешевий одяг – він насправді не дешевий, і одяг, який ми викидаємо, потім лежить на звалищах і гниє", – розповіла Ганна Уварова.

Організаторка є однією з засновниць проекту "Благодійний магазин Ласка", який приймає непотрібний киянам одяг і сортує  його.

"Подібні магазини є в усьому світі. Вони працюють за таким принципом, що люди приносять непотрібні їм речі, магазин сортує, частину віддає безкоштовно, частину продає і частину прибутку від продажу віддає на благодійні соціальні проекти", – пояснила Ганна Уварова.

Вона розповіла, що в Німеччині та Америці, чий досвід вони вивчали, є великі приміщення для сортування речей, завдяки чому є можливість проводити більш детальне сортування.

" Тоді можна частину речей продавати, частину віддавати, частину продавати в більших масштабах, тоннажем наприклад, частину віддавати на виробництво мінеральної вати або утеплювачів, а частину переробляти, перешивати. Але для цього потрібний більший простір, більш глибинне сортування і створення станції сортування текстилю", – наголосила Ганна Уварова.

Захід "Свідоме споживання – вторинне використання" відбудеться завтра, 20 лютого, о 19:00 в громадському ресторані UrbanSpace 500.

Нагадаємо, в Києві вже працює чотири громадські станції сортування сміття, куди можна приносити свої пакети з відходами.

Еко-активістка розповіла, для чого українцям потрібні сортувальні станції одягу

Новини по темі