Мобільний додаток

Жданов про наслідки Дебальцевого: ми не побачили кардинальних змін у підготовці військових

18.02.2019 р., 12:43

В Україні вшановують захисників Дебальцевського плацдарму. 4 роки минуло відтоді, як українські військові вийшли з так званого Дебальцевського котла. Військовий експерт Олег Жданов в ефірі "РанокПРО" розповів, які "уроки" винесли Україна і світ з подій під Дебальцевим.

Ведучі:

Ольга Бабчук, Павло Туптинський

Олег Жданов вважає, що події під Дебальцевом детально вивчаються "західними партнерами".

"Я впевнений, що західні партнери, окрім дипломатичних каналів та офіційних співбесід, через свої спецслужби збирають інформацію щодо узагальнення досвіду, якого набули Збройні сили України і добровольчі батальйони у боротьбі з російськими збройними силами на нашій території", – пояснив він.

При цьому експерт вважає, що Україною аналіз тих подій не було проведено як слід, і Збройними силами зроблене лише поверхове узагальнення.

Читайте також: Учасник подій під Дебальцевим: "Усі ці масові заходи – це мізер від того, що потрібно було зробити"

"Є окремі інструкції щодо ведення бойових дій. Але немає глобальних висновків і дій, як видання нового бойового статуту всіх рівнів, починаючи від відділення і закінчуючи бригадою. Немає підручника "Тактика" чи "Оперативне мистецтво", який би ґрунтувався на досвіді ведення бойових дій у період 2014-2015 років. Ми не побачили кардинальної зміни підготовки Збройних сил України щодо ведення бойових дій у гібридній війні", – наголосив Олег Жданов.

Нагадаємо, на Донбасі протягом січня-лютого 2015 року поблизу міста Дебальцеве відбувалися активні бої. У лютому з міста були виведені українські підрозділи. Як повідомляли ВВС Україна у Генштабі, за час оборони Дебальцівського виступу загинули 136 та були поранені 331 військовослужбовців ЗСУ.

Новини по темі