Мобільний додаток

В Україні розробляють важкий БПЛА — ЗМІ

22.01.2019 р., 10:24

Українське ДП "Антонов" спільно з однією із зарубіжних фірм розробляють важкий висотний безпілотний літальний апарат з іноземним озброєнням.

Про це повідомляє "Український мілітарний портал".

Як розповів директор програми БПЛА ДП "Антонов" Микола Воробйов, українська сторона створює "важкий, висотний, тривалого польоту" апарат у партнерстві з іноземною компанією. "Антонов" у проекті відповідає за планер та деякі авіаційні системи (гідравліка, електричні системи), іноземний партнер — електроніку та ударні засоби. Загалом проект передбачає дев’ять точок підвісу для корисного навантаження.

За словами М. Воробйова, на сьогоднішній день проект обмежується лише "паперовою роботою", адже для того, щоб довести справу до робочого проектування, потрібен інвестор і дуже серйозний первинний замовник.

Як повідомляється, Міноборони розглядає можливість закупівлі такого безпілотника в обмеженій кількості, у разі, якщо підприємство налагодить серійне виробництво для іншого замовника. Нині роботи по створенню БПЛА ведуться за кошти самого ДП "Антонов".

Нагадаємо, "Укроборонпром" закупив для українського війська ударні турецькі БПЛА Bayraktar TB2. Угоду про купівлю турецьких оперативно-тактичних безпілотних літальних апаратів Bayraktar TB2 виробництва компанії Baykar Makina було підписано під час візиту президента України Петра Порошенка 3-4 листопада до Туреччини.

Bayraktar TB2 побив світовий рекорд серед безпілотних літальних апаратів у класі тактичних середньовисотних БЛА за тривалістю польоту. Під час тестових польотів у червні та серпні 2014 року на висоті 8 км він знаходився у небі 24 години 34 хвилини.

Новини по темі