ДругаРіка

Українські виші не мають мотивації покращувати якість освіти — експерт

17.01.2019 р., 10:51
Через особливості фінансування закладів вищої освіти, виші в Україні не мають мотивації покращувати якість освіти. Таку думку в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні.Зранку" висловив , експерт з питань освіти Українського інституту майбутнього Микола Скиба.
 
"Університети досі занижують вартість навчання на контракті і дофінансовують контракт за рахунок бюджету. Це означає, що вони  хочуть зберегти кількість студентів, значить кількість ставок викладачів, а для студента це означає досить поверхове ставлення викладача, неможливість доступу до обладнання, особливо для технічних спеціальностей. Коли бюджет розподіляється таким чином, то про якісь там статті розвитку в бюджеті вже не йдеться, в тому числі і тому, що в університетів є ліміти на використані кошти і вони погоджують буквально кожну статтю бюджету. З іншого боку в них і мотивації немає заробляти більше і не лише на студентах, а й на співпраці з бізнесом чи якихось публічних послугах", — вважає експерт.
 
Зазначимо, Державна аудиторська служба констатує: вартість вищої освіти в Україні постійно зростає, щороку збільшуючись приблизно на 10%. Разом з тим, ДАСУ зафіксувала розбіг цін, коли в ЗВО різних міст з одним ступенем акредитації вартість навчання відрізняється удвічі-втричі.
 
Слухати повну версію.

Новини по темі