Мобільний додаток

Кінокритик Десятерик: українське кіно з'явилося лише 5 років тому, це дуже мало

16.01.2019 р., 11:42

Золотий глобус 2019: рік сумнівних перемог. Про те, чи свідчать результати кінопремії Голлівудської асоціації іноземної преси про нові правила гри для кіноіндустрії в програмі "Культура.Live" запитали у кінокритика Дмитра Десятерика

Ведучі:

Василь Шандро, Олена Гусейнова

Чи великою є відстань між українським кіно та іноземними преміями?

Ну, загалом українське кіно в нормальному розумінні з'явилося лише років 5 тому, а в історичному контексті це дуже малий термін. Призи в кіно дуже важливі, адже сприяють розвитку цієї індустрії. Нам треба рівнятися на Золотий глобус та Оскар і ставити ціль, що рано чи пізно ми отримаємо таку премію для України. Це гарний стимул ще більше працювати. 

Смаки українських глядачів такі як у тих, хто ближчий до Золотого глобусу територіально?

—  Хочеться сказати, що в Америці не забувають про те, що кіно це не лише індустрія, а й мистецтво. Якщо говорити, наприклад, про фільм "Богемна рапсодія", то тут український глядач у згоді з американським щодо вподобання цієї стрічки. По основним номінаціям фільми, які отримують нагороди, популярні на міжнародному рівні. Більш тонкі речі починаються на інших рівнях: краща режисура, кращий фільм іноземною мовою тощо. Але загалом, смаки українського глядача співпадають зі смаками міжнародного глядача. 

Чи можливий аналог Золотого глобусу для української кіноіндустрії?

Золотий глобус - це суто американський феномен. Його присуджує іноземна преса, акредитовані журналісти, які дають американській індустрії важливий погляд зі сторони, який є не таким заангажованим. У нас індустрія не в такому глобальному і впливовому стані, щоб заводити таку премію від іноземної преси. Але в нас є досить пристойна премія "КіноКоло", яка присуджується кінокритиками, її, на мою думку, достатньо.

Чи можна говорити те, що смаки масового глядача не вподобають болючі теми або вподобають їх в полегшеному варіанті?

Так, на жаль, масовий глядач хоче бачити ці теми в більш полегшеному варіанті. Ця індустрія масова, тому там думають про гроші і прибутки. В номінації потрапляють більш редуковані стрічки, які не шокують глядача. Однак треба розуміти, що Оскар, наприклад, це більше міжнародна винагорода, а не суто американська. Фільми з унікальною авторською стилістикою отримують престижні премії. У нас зараз є багато таких режисерів, тому є і стимул потрапляти в міжнародні кіносписки. 

Прослухати детальніше можете за посиланням

Фото — ФБ сторінка Дмитра Десятерика

Кінокритик Десятерик: українське кіно з'явилося лише 5 років тому, це дуже мало

Новини по темі