Мобільний додаток

Хор "Кредо" отримав гран-прі конкурсу "Щедрик Фест"

3.01.2019 р., 15:30

На честь 100-річчя заснування Української Республіканської Капели під керівництвом Олександра Кошиця у Києві та Покровську відбувся всеукраїнський конкурс хорових колективів "Щедрик Фест". На програму "Музична сієста" завітав керівник хору "Кредо" Богдан Пліш, який отримав Гран-Прі конкурсу.

Ведуча:

Світлана Галась

Керівник хору розповів про приз, який вони отримали.

"Найбільший приз складає 84 тисячі гривень, які еквівалентні близько 3 тисячам доларів. Такий рівень призових зустрічається досить рідко навіть на європейському просторі. Однак, найголовнішим призом стала перспектива, що хор, який отримав перемогу на фестивалі стане базовим колективом на основі якого буде сформований колектив, який на відзначення сторіччя поророжей капели під орудою Кошиця здійснить подорож 7 європейськими країнами, Сполученими Штатами Америки та Канадою", — сказав Пліш.

За словами Богдана Пліша, організатори не тільки зробили акценти на суто культурній події, а й приєднали до цього цілий комплекс заходів, які пов'язані з промисловістю. 

"Планується, що паралельно з концертним туром в кожному з міст, які оберуть організатори, буде відбуватися фотовиставка, яка має носити назву "Європейський слід в становленні української промисловисті". Метою цього є залучення європейських партнерів до діалогу з ціллю отримати інвестування в тому числі і на відбудування того регіону, який зараз найбільше страждає від військових дій", — зауважив Пліш.

Керівник хору "Кредо" говорив про те, що ефект від подорожі Кошиця був надзвичайний.

"Тоді виконувалася пропагандистська місія, власне за якою Симон Петлюра і відправляв капелу Кошиця. В багатьох рецензіях європейські критики визнавали самобутність і відмінність українського музичного фольклору від російського", — додав Пліш.

Богдан Пліш поділився своїми враженнями від поїздки до міста Покровськ.

"Для деяких колективів дорога до Покровська далася тяжко через погодні умови. Місто маленьке, але організація була на вищому рівні, до кожного колективу були приставлені волонтери", — сказав Пліш.

Керівник хору розповів, які твори треба було виконувати на конкурсі.

"Була програма, розроблена ідентично тому, як це відбувається на європейських змаганнях. Було два тури. Першу програму можна умовно назвати академічною. Туди входили духовна музика або авторські твори композиторів різних епох і країн. Обов'язковою була умова виконання якогось твору Леонтовича, музики європейського середньовіччя, європейського твору, написаного після 50-го року 20 століття. До фольклору були наступні вимоги: щедрівка чи колядка в обробці Леонтовича і кожен з колективів мусив привести в Покровськ і презентувати там нову колядку, яка написана для виконання в цьому конкурсі", — повідомив Пліш.

За словами Богдана Пліша, спів в хорі має багато виховних функцій, вчить бути толерантним, знаходити справжню гармонію. 

Нагадаємо, що Всеукраїнський хоровий конкурс "Щедрик Фест" відбувся у місті Покровськ Донецької області в період з 26 по 29 грудня 2018 року.

Прослухати детальніше можете за посиланням

Хор "Кредо" отримав гран-прі конкурсу "Щедрик Фест"

Новини по темі