Мобільний додаток

Більше половини українців сподіваються, що 2019 рік буде кращим — дослідження

31.12.2018 р., 16:21

55% українців сподіваються, що наступний рік буде обов’язково кращим, ніж нинішній.

Про це йдеться у дослідженні, проведеному Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з Центром Разумкова.

Як свідчать результати опитування, більшість громадян мають оптимістичні сподівання на наступний рік — 55% українців сподіваються, що наступний рік буде кращим, ніж нинішній, ще 23% упевнені, що наступний рік буде обов’язково кращим.

Основними почуттям людей, коли вони думають про майбутнє України, є надія (52%), в тому числі й на Сході.

Головною політичною подією 2018 року в Україні було визнано об’єднання церкви та надання Томосу (24% громадян), далі йдуть: введення військового стану  (17%), інцидент у Керченській протоці (9%), продовження війни (7%).

Абсолютна більшість українців, як і минулого року, має намір святкувати Різдво 7 січня наступного року – 68,5% (у 2017  р. – 76%), ще 17% святкуватимуть обидва рази – і 25 грудня, і 7 січня.

Раніше повідомлялося, що 53% українців вважають, що не несуть особистої вiдповiдальності за те, хто є президентом України, лише 7% громадян висловилися позитивно з цього приводу.

Згідно з соціологічним дослідженням, проведеним Київським міжнародним інститутом соціології, 34.3% українців не мають сподівань, що ситуація в Україні покращиться найближчим часом. 78.6% опитаних громадян звинувачують у соціально-економічних негараздах в Україні некомпетентних та/або корумпованих державних діячів, які перебувають при владі.

Також раніше було проведене соціологічне дослідження групи "Рейтинг", у якому більшість українців висловилася за те, що Росія є країною-агресором.

"Більшість опитаних (63%) вважають Росію країною-агресором стосовно України, 24% – протилежної думки, 13% – не визначилися. На Харківщині, Донеччині, Луганщині та Одещині кількість тих, хто не вважає Росію агресором, більша за кількість тих, хто дотримується протилежної думки", — йдшлося у дослідженні.

 

Новини по темі