Мобільний додаток

Радіо "Культура" транслюватиме наживо новорічні концерти з Мюнхена та Відня

21.12.2018 р., 12:01

У новорічні свята третій канал Українського радіо "Радіо "Культура" транслюватиме новорічні концерти з Мюнхена (Німеччина) та Відня (Австрія).
 
31 грудня о 18:00 радіослухачі почують наживо концерт "Напередодні Нового року" Симфонічного оркестру Баварського радіо, який Радіо "Культура" транслюватиме з Мюнхенського залу "Геркулес Хол". У програмі твори Леонарда Бернстайна, Клода Дебюссі, Антоніна Дворжака, Вольфганга Амадея Моцарта та інших. Диригент — Марісс Янсонс, соліст — знаменитий американський піаніст Ланг Ланг. Коментуватимуть трансляцію в студії Радіо Культура ведучі Наталія Куляєва та Світлана Галась.

"Передноворічні концерти ми ще не транслювали наживо, це вперше", — говорить завідувачка редакції художнього фонду та обмінних програм Радіо Культура Наталія Куляєва.

За її словами, родзинка концерту в Мюнхені — кілька екзотичних п’єс китайських композиторів, які виконає соліст концерту, знаменитий американський піаніст китайського походження Ланг Ланг. Сам концерт надзвичайно цікавий, з різноманітною програмою: в ній є і популярна класика, і оригінальні твори композиторів ХХ сторіччя.

1 січня о 12:15 Українського радіо та Радіо "Культура" транслюватимуть наживо традиційний новорічний концерт за участю Віденського Філармонічного оркестру, який відбудеться у Відні. У програмі переважатиме музика Йоганна, Едуарда та Йозефа Штраусів. Диригент — Крістіан Тілеман. Віденський новорічний концерт має майже 80-річну традицію та користується незмінним інтересом у слухачів.

"Віденський філармонічний оркестр належить до найкращих оркестрів світу, а музика Штраусів якнайкраще створює атмосферу щасливого свята. Ми вже вчетверте проводимо трансляцію цього концерту наживо — радіослухачі чекають на цього концерту в ефірі та вже зараз запитують, чи транслюватимемо концерт цього року. Загалом, серед усіх пропозицій, які надає Суспільному мовнику Європейська мовна спілка, ми намагаємось вибрати найцікавіше: найактуальніші музичні події та виступи найкращих виконавців", — зазначила Наталія Куляєва.

Радіо "Культура" — єдине в Україні радіо, що транслює концерти класичної музики наживо, ще й пропонуючи слухачам направду глобальний репертуар, — говорить продюсерка Радіо "Культура Ірина Славінська".

"В нашому ефірі щоденно можна слухати записи з найкращих музичних майданчиків — це результат нашої взаємодії з Європейською мовноюспілкою. Окремо ми працюємо над тим, аби дати слухачам можливість чути та відчувати вібрації світу. Думаю, це чудово: мати нагоду просто в себе вдома слухати концерт наживо разом із аудиторією десятків інших країн", — додала Ірина Славінська.

На фото — зал "Геркулес Холу" у Мюнхені

Новини по темі