Мобільний додаток

Юрист: для більшості українців запровадження воєнного стану нічим не загрожує

26.11.2018 р., 12:05

Юрист Сергій Олійник наголошує, що для більшості українців запровадження воєнного стану нічим не загрожує. На зв'язку зі студією радіо "Культура", в програмі "Культура.Live" юрист прокоментував акцію простесту, яка вночі відбувалася під посольством Росії.

"Як не байдужий громадянин, я не можу стояти осторонь подій, які відбуваються. Я дізнався, що під посольством Росії люди збираються на акцію, й долучився до неї. Хочеться наголосити, що вона є мирною. Ми стоїмо проти відкритої агресії Росії щодо України, ми хочемо підтримати хлопців, які опинилися в складній ситуації та їхні родини. Такі акції практикуються по всьому світу, вони є дієвими, адже є моральною підтримкою та доказом того, що українці можуть згуртуватися на підтримку кожного свого громадянина. Ми проти відкритої агресії", — розповів Сергій Олійник.

Крім того, в юриста запитали, що означає введення військового стану.

"Будуть певні обмеження, такий воєнний стан готує військових першої черги в повну бойову готовність. Для пересічного громадянина це практично нічим не загрожує", — говорив Олійник.

Нагадаємо, 25 листопада кораблі Військово-Морських Сил ЗС України — два малих броньованих артилерійських катерів "Бердянськ" і "Нікополь" та рейдовий буксир "Яни Капу" — здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря.  Про намір здійснювати перехід заздалегідь було поінформовано відповідно до міжнародних норм з метою забезпечення безпеки судноплавства. 

Проте, як повідомили  у ЗСУ, всупереч міжнародним угодам прикордонні кораблі Росії здійснили агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України — російський корабель здійснив таран  українського рейдового буксиру. В результаті цих дій було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Унаслідок цих дій пораненій шестеро українеських військових.

Читайте також: Збройні сили приведені у повну бойову готовність — генштаб

Натомість у ФСБ Росії  заявили, що українські кораблі порушили кордон і на "законні вимоги" росіян про негайне зупинення українські судна "не реагували, здійснюючи небезпечне маневрування". У Європейському союзі заклики сторони до негайної деескалації ситуації.  

Прослухати детальніше можете за посиланням

Фото взяте з порталу Експрес

Юрист: для більшості українців запровадження воєнного стану нічим не загрожує

Новини по темі