war

Точних даних по кількості українських політв'язнів немає, їх близько 600 — правозахисник

9.11.2018 р., 17:50
Правозахисник Борис Захаров заявляє, що немає точних даних по кількості українських  політичних в'язнів, яких утримують на території Росії, окупованого Москвою Криму, так званих "ЛНР" та "ДНР". Про це він заявив в ефірі радіо "Культура".
 
За його даними, приблизно можна говорити про 600 утримуваних українців. 
 
"Точних даних ніхто сказати не може. Є організації, які займаються такими моніторингами, але є дуже багато зниклих безвісти, з невідомою долею людей. Особливо, це стосується війни на Сході України. Організація "Мирний берег" веде перелік зниклих безвісти, полонених. Також є відомості Служби безпеки України, але їхні дані не збігаються. В "Мирного берегу" список полонених значно ширших, а СБУ заявляє про 403 особи на території "ЛНР" та "ДНР". Але ж є ще багато тих, кого рахують зниклим безвісти, проте є дані, що вони живі та знаходяться в ув'язненні. В'язнів в Криму та Росії приблизно 70 осіб, але щодо деяких є птання, чи політичними в'язнями ті є. Тому точну цифру сказати дуже важко, ми можемо приблизно окреслити цю цифру до 600 осіб", — зазначає Борис Захаров.
 
За даними СБУ,  станом на червень 2018 року на непідконтрольній українській владі території ОРДЛО утримують понад сто заручників.
 
Військовий конфлікт на частині Донбасу розпочався у квітні 2014 року. Відтоді на території частини Луганської і Донецької областей проводитися антитерористична операція, а з травня 2018 року  операція Об'єднаних сил.
 
Українська влада визнала Росію агресором і звинувачує Москву у збройній підтримці "ДНР" і "ЛНР". Ці організації Верховна Рада України визнала терористичними.
 
Росія спочатку заявляла про непричетність до подій на сході України, потім заявила про присутність там російських добровольців. За даними ООН, внаслідок конфлікту загинули близько 10 тисяч людей.
 
Весною 2014 року Росія анексувала Крим. Міжнародна спільнота не визнала цього.
 
Прослухати повну версію можете за посиланням 
 

Новини по темі