Мобільний додаток

Вірусолог Алла Мироненко: Вакцини проти грипу нема чого боятися

5.10.2018 р., 10:14

Осінньо-зимовий сезон. Про вакцинацію від грипу розповіла в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Зранку" професор Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Громашевського Академії медичних наук України Алла Мироненко.

Багато лікарів закликають вакцинуватися. З іншого боку відбувається антивакцінаційна кампанія, яку дуже активно підтримує Росія. Результатом цього є те, що в Україні помирають діти від кору та інших хвороб, від яких не мали б помирати. Вони просто були нещеплені. Наскільки ситуація з дитячим щепленням відрізняється від ситуації з дорослим вакцинуванням?

Алла Мироненко: Росія виготовляє декілька власних вакцин проти грипу та інших хвороб, які Україна ніколи не виготовляла, адже Росія забрала цей процес "під себе" ще у 60 роки, тому там всі максимально щеплені. У нас не передбачено щеплення проти грипу за державні кошти, але весь цивілізований світ робить щеплення проти грипу. В Україні зареєстровано якісні європейські вакцини, їх нема чого боятися - вони добре очищені, використовуються щороку у великій кількості, всі задоволені.

В Україні санітарно-епідеміологічна служба зруйнована, відповідальність перекладено на лікарів, які не мають повного розуміння, що діти повинні бути щеплені у повному обсязі, вони бояться не того, що, наприклад, дитина захворіє на поліомієліт, а бояться ускладнень після щеплень.

Прослухати повну версію розмови.

 

Слухайте програму "Сьогодні. Зранку" по буднях з 8.00 до 10.20!

Вірусолог Алла Мироненко: Вакцини проти грипу нема чого боятися

Новини по темі