Мобільний додаток

Сергій Сидоренко: Конфлікт між Україною і Угорщиною не вирішиться найближчим часом

3.09.2018 р., 19:16
Угорщина визначилася з кандидатурою нового посла в Україні. Ним має стати один із найвищих за рангом угорських дипломатів - державний секретар МЗС Іштван Ійдярто. 
 
 
В ефірі Українського радіо у програмі "Сьогодні. Ввечері" призначення посла Угорщини в Україні коментував редактор видання "Українська правда" Сергій Сидоренко. 
 
Хто він - Іштван Ійдярто?
 
Сергій Сидоренко: Іштван Ійдярто - один із топ-дипломатів Угорщини. Він працює в МЗС із початку 1990-х років. Відповідно має достатньо досвіду на дипломатичній ниві і достатню повагу в Угорщині. Не кожен може дослужитися до рангу державного секретаря. Загалом вважається, що для інших держав це певною мірою честь, коли до них послом надсилають держсекретаря, тобто топ-дипломата. 
 
Чи справді ми матимемо честь прийняти саме такого посла з Угорщини?
 
Сергій Сидоренко: Я вважаю, що агреман буде наданий і цей посол приїде до України. Цей посол до 2014 року працював у Росії. Звичайно, це не означає, що на цій людині треба ставити хрест. 
 
Проблема не в тому, що працював у Росії, проблема в тому, як він працював, проблема в його заявах, в яких майже немає про Україну, зате є багато про Росію. І є заяви, в яких висловлюється певний жаль щодо неможливої повноцінної економічної співпраці, щодо санкцій проти Росії. 
 
Сергій Сидоренко: Якщо б до нас їхав посол Росії (цього не станеться, бо в нас понижений рівень дипломатичних відносин), то ми б чекали від цього посла якихось заяв, які б були проукраїнськими? Очевидно, що ні. Заяви Іштвана Ійдярто не є несподіваними, бо саме такі заяви робить і угорський прем'єр, і угорський міністр закордонних справ.  
 
Якщо Україна не надасть  агреман Іштвану Ійдярто? Що це означає для майбутнього?
 
Сергій Сидоренко: Це означає з великою імовірністю, що у нас не буде певний час посла Угорщини. Зараз у нас непростий період у стосунках. Як на мене, доброго це не додасть. Це перше. А по-друге, ми не отримаємо кращого посла, інший також дотримуватиметься тих самих позицій. 
 
Іштван Ійдярто народився у Берегово. Чи йдеться про те, що угорський уряд йде назустріч для того, щоб відносини все ж поліпшилися між двома країнами?
 
Сергій Сидоренко: Іштвану Ійдярто доведеться враховувати специфіку України, враховувати не лише угорський, а також український інтерес. Інакше він не буде ефективним послом. А я думаю, що він хоче бути ефективним послом. 
 
 
Чи варто очікувати зменшення напруженості між двома країнами?
 
Сергій Сидоренко: На жаль, я можу спрогнозувати (нехай це звучить доволі сумно), що цей конфлікт на роки і він не вирішиться найближчим часом за будь-якого посла. 
 
Мовний закон - це проблема, яка буде у нас із Угорщиною ще попереду. Так само Україна рано чи пізно прийде до питання громадянства. У нас попереду з Угорщиною велика кількість питань, які гарантовано спричиняють проблеми, і вони, можливо, навіть сильніші, ніж ті, які вже є. У мене, на жаль, немає позитивних сподівань щодо того, що конфлікт з Угорщиною вирішиться скоро. 
 
Прослухати повну версію розмови. 
 
 
На фото - Сергій Сидоренко.
Сергій Сидоренко: Конфлікт між Україною і Угорщиною не вирішиться найближчим часом

Новини по темі