Ігор Пошивайло: експозиція Музею Революції гідності буде різнобічною

Ігор Пошивайло: експозиція Музею Революції гідності буде різнобічною

Міжнародне жюрі оголосило переможця на найкращий проект Музею Революції гідності.
 
В ефірі Українського радіо в програмі "Ранковий формат" про конкурс розповів директор громадської організації "Музей Майдану" Ігор Пошивайло.
 
Як відбувався конкурс? Розкажіть про переможців?
 
Переможцем стало архітектурне бюро з Берліну професора Яна Кляйхуса та Йоханеса Кресснера Kleihues + Kleihues Gesellschaft von Architekten mbH. 
 
 
У чому полягає ідея проекту?
 
Було понад 60 архітектурних компаній-учасників конкурсу з двадцяти країн світу. Конкурсне завдання було досить складним. Було дуже багато обмежень, нюансів, технічних даних. Надзвичайно складний простір з точки зору містобудівничих аспектів, з історичної точки зору. Це центр Києва, це буферна зона ЮНЕСКО. Основним завданням було вписування в той існуючий містобудівний ландшафт. Було б недорочною громістка конструкція.  Інше важливе завдання  - гармонізація, поєднання будівлі музею з меморіалом Героїв Небесної Сотні. Багато було аспектів окрім оригінальності архітектури, його відносно недорогої вартості, зручності в експлуатації. Проект переміг саме через те, що він абсолютно відповідав усім умовам. Він чітко вписався в ту земельну ділянку, яка відведена під нього. Проект врахував транспортну розв'язку, бо це дуже складна проблема. 
 
Стиль проекту - неокласицизм. Ця будівля в одному стилі з грецькою архітектурою. Своєрідний акрополь. Майдан - це місце, де збирається народ, де приймаються важливі рішення. Цим Хресним шляхом, шляхом Голгофи, піднімається дорога. Сам проект називається "Штурм висоти". Бо на Майдані брали цю висоту кожна людина, нація. Сама алея, яка запроектована архітектурними і ландшафтними дизайнерами, продовжується самою будівлею. Будівля досить легка, виглядає досить витонченою, вишуканою. 
 
У жюрі було 6 професійних архітекторів, три - з України (Львова, Києва і Дніпра), решта - іноземні архітектори. Було шість фіналістів конкурсу. Кожен із проектів мав свою особливість, тому тривала надзвичайно сильна боротьба.
 
Якою буде експозиція майбутнього музею, чи буде показано життя по обидві сторони барикад?
 
Буде показано абсолютно різнобічно. Сама концепція музею була створена ще в 2014 році, відразу після Майдану, із залученням іноземних фахівців. Вона передбачала не лише програми музею освітні, культурні, а й багатошарові. Світ відходить від такої позиції поділу певної історичної події на дві сторони - жертви і винуватці. Це дуже важливе питання, зокрема, в контексті Майдану.  Це буде музей, який буде показувати всі сторони, які були на Майдані. І зробить Майдан не лише чимось минулим, а й важливим для творення майбутнього.