war

Виставка, присвячена Маркіяну Паславському: це спроба розповісти історію про дивовижного українця

19.08.2019 р., 18:31

У Києві триває виставка "Нью-Йорк – Іловайськ: Вибір", присвячена добровольцю батальйону "Донбас" Маркіяну Паславському, який загинув під Іловайськом у 2014 році. Про ідею виставки в ефірі Радіо Культура говорили з директором музею Революції Гідності Ігорем Пошивайлом.

Програма:

"Ідея цього проекту — розповісти українцям дивовижну історію про дивовижного українця, котрий народився у Сполучених Штатах на Манхеттені, виростав в Нью-Джерсі був надзвичайно активним і завзятим пластуном. Його батьки у 1944 році переїхали до Сполучених Штатів як політичні емігранти, тому він виховувався у такому патріотичному бойовому, військовому дусі", — розповів він.

 

За його словами, Маркіян Паславський мав унікальний військовий досвід, але коли Україна стала незалежною, він у 1992 році отримав запрошення приїхати сюди.

"Він все залишив, свою військову кар'єру на її піку, і приїхав до України. Насправді він бачив, що боротися за державу, за її процвітання, за розвиток можна не лише зброєю, реальною зброєю, а й економічними реформами", — додав Ігор Пошивайло.

Читайте також: У Києві стартує виставка, присвячена добровольцю з США Маркіяну Паславському, який загинув на Донбасі

Після початку збройного конфлікту на частині Донбасу Марко Паславський пішов добровольцем в батальйон "Донбас".

"Хоча був професійним офіцером і по суті міг би набагато більше долучитися і до вишколу українських військових, і до стратегічного планування. Це людина з унікальним досвідом", — розповідає директор музею, додаючи, що це було особистим вибором Маркіяна Паславського.

Виставка "Нью-Йорк – Іловайськ: Вибір" триватиме до 20 жовтня.

Орися Паславська, мама Макріяна Паславського на відкритті виставки, фото - facebook.com/maidanmuseum.org

Виставка, присвячена Маркіяну Паславському: це спроба розповісти історію про дивовижного українця

Новини по темі