Мобільний додаток

МЗС України попереджає: працювати у Китаї без візи типу "Z" заборонено

4.05.2018 р., 17:42

Працевлаштування або робота у будь-якій формі на території Китаю без наявності робочої візи типу "Z" забороняється, а необхідні документи оформляються виключно за місцем знаходження роботодавця.

Про це повідомляє Консульська служба МЗС у зв'язку з почастішанням випадків затримання правоохоронними органами Китаю громадян України через порушенням правил працевлаштування у країні.

"Відповідно до законодавства КНР, працевлаштування або робота у будь-якій формі без наявності робочої візи типу "Z" забороняється, а документи, які необхідні для оформлення даного типу візи, оформляються виключно за місцем знаходження роботодавця. У разі відсутності типу візи, що дає право на виконання оплачуваної роботи в КНР, громадяни України можуть стати жертвою візових шахраїв та недобросовісних роботодавців, які пропонують роботу без дотримання правил працевлаштування", - йдеться у повідомленні.

У МЗС поінформували,  що до іноземців, які нелегально працюють у Китаї, зазвичай застосовувалися заходи адміністративного впливу у вигляді затримання поліцією на термін до 30 діб, штрафу на суму до 5000 юанів (понад $800), депортації з Китаю із забороною в’їзду до країни терміном від одного до п’яти, а в окремих випадках - до десяти років).

Водночас з 2017 року правоохоронні органи Китаю суворіше реагують на систематичні порушення іноземцями законодавства у сфері працевлаштування. Так, невідповідність типу візи реальній меті поїздки до КНР часто розцінюється китайською стороною як порушення положення статті 322 Кримінального кодексу КНР – незаконний перетин державного кордону. За вчинення зазначеного злочину передбачена кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі терміном до 1 року.

Новини по темі