Мобільний додаток

Глави МЗС G7 закликали Україну створити Антикорупційний суд

24.04.2018 р., 13:11

Міністри закордонних справ країн Великої сімки закликали українську владу забезпечити прогрес реформ, в тому числі створити Антикорупційний суд відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії.

Про це повідомляє НВ.

У спільному комюніке глав МЗС країн G7 за підсумками зустрічі в Торонто зазначено, що Україна в процесі реформ має створити Антикорупційний суд відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії.

"Ми підтверджуємо нашу підтримку реформам в Україні і вітаємо вжиті кроки, особливо в сфері децентралізації та економічного зростання. Ми закликаємо уряд України забезпечити постійний і чіткий прогрес на шляху реформ", - йдеться в заяві.

Раніше глава Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артем Ситник заявив, що Антикорупційний суд може почати працювати в Україні вже до кінця 2018 року, якщо Верховна Рада в найближчий місяць затвердить відповідний закон про його створення.

23 грудня 2017 року у Верховній Раді зареєстрували законопроект президента Петра Порошенка Про Антикорупційний суд.

Пізніше Європейський Союз розкритикував президентський законопроект, оскільки він суперечить обіцянкам Києва та рекомендації Венеціанської комісії.

МВФ також розкритикував законопроект, стверджуючи, що окремі його положення не сумісні із зобов'язаннями України за програмою співпраці з Фондом.

Зауваження МВФ стосуються процедури відбору суддів, положень закону, спрямованих на гальмування створення Антикорупційного суду, а також щодо юрисдикції суду. Всього в МВФ зробили дев'ять системних зауважень.

Посол США в Україні Марі Йованович заявила, що після реєстрації законопроекту про Антикорупційний суд у Верховній Раді, його необхідно включити до порядку денного та врахувати рекомендації Венеціанської комісії.

Новини по темі