Мобільний додаток

Савченко відмовилась здавати біозразки, суд дозволив не змушувати її

18.04.2018 р., 15:44

Підозрювана у підготовці теракту народний депутат Надія Савченко заявила, що розцінюватиме примусовий відбір у неї біозразків як фізичні тортури.

Про це вона сказала під час засідання в Шевченківському райсуді Києва, куди її доставили для відбору біозразків для експертизи, повідомляє Укрінформ.

"Примусово відбирати такі зразки я забороняю. Я заявляю, що будь-яку спробу розцінюю як фізичні тортури, мені лізти до рота я не дозволю", - заявила Савченко.

Адвокат депутата Дмитро Бугай зауважив, що такі дії є приниженням честі і гідності людини.

Раніше адвокат подав клопотання з проханням перебувати підзахисній "поза кліткою", поруч із захисником. Суддя це дозволила.

Суддя Шевченківського райсуду Києва Ольга Юзькова відмовила у задоволенні клопотання прокуратури щодо примусового відбору біологічних матеріалів у народного депутата Надії Савченко. Відповідне рішення суддя оголосила, вийшовши з нарадчої кімнати. "Суд постановив клопотання залишити без задоволення, рішення оскарженню не підлягає”, - зачитала суддя.

Адвокат Савченко Дмитро Бугай зазначив, що таке рішення є виваженим і подякував судді.

Нагадаємо, Верховна Рада 22 березня дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата Надії Савченко. Їй інкримінують вчинення дій з метою насильницького повалення конституційного ладу та захоплення державної влади, посягання на життя державного чи громадського діяча, підготовку до терористичного акту, сприяння терористичній організації та незаконне поводження зі зброєю, боєприпасами і вибуховими речовинами.

Крім того, її підозрюють у спільній із затриманим раніше Володимиром Рубаном підготовці замаху на Президента Петра Порошенка.

23 березня Шевченківський райсуд Києва обрав Надії Савченко запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 20 травня без права внесення застави.

Під час судового засідання депутат оголосила голодування з 24 березня.

17 квітня Савченко пройшла процедуру судово-психологічної експертизи з використанням поліграфа.

Новини по темі