Мобільний додаток

Польща анулювала звіт щодо Смоленської катастрофи

11.04.2018 р., 17:32

Урядова підкомісія з розслідування Смоленської катастрофи у Польщі анулювала попередній звіт комісії Єжи Міллера, який був оприлюднений в 2011 році, через "фальсифіковані дані".

Про це заявив голова підкомісії з розслідування Смоленської катастрофи, екс-міністр національної оборони Польщі Антоній Мацеревич під час презентації у Варшаві технічного рапорту причин Смоленської катастрофи, повідомляє Укрінформ.

"Документ анульовано у зв'язку з рішенням підкомісії. Звіт комісії Міллера не лише містить у собі фальшиві тези, а й був підготовлений на тлі політичного тиску, який чинився на членів комісії, і фальсифікації матеріалів", - наголосив Мацеревич.

Анулювання звіту означає, що офіційної позиції Польської держави у справі Смоленської катастрофи нині немає.

Антоній Мацеревич зазначив, що оприлюднення нового кінцевого звіту щодо причин Смоленської катастрофи можливе "не менше як за рік", після завершення всіх ексгумацій та різних експертиз, які здійснюються на замовлення і під контролем Національної прокуратури Польщі.

Нагадаємо, 10 квітня 2010 року під Смоленськом розбився урядовий Ту-154М, яким представники польської політичної та військової еліти включно з президентським подружжям Лєха та Марії Качинських прямували на вшанування 70-х роковин Катинської трагедії. Загинули усі 96 людей, які перебували на борту.

В оприлюдненому в 2011 році звіті попередньої польської урядової комісії з розслідування Смоленської катастрофи основною причиною трагедії названо помилки пілотів президентського Ту-154М, утім, при цьому не виключалася провина російської сторони.

Водночас урядова підкомісія наполягає, що до катастрофи призвели вибухи на борту літака, які сталися ще до його зіткнення з землею.

Польща анулювала звіт щодо Смоленської катастрофи

Новини по темі