Мобільний додаток

Франція страйкує: залізничники, авіатори, енергетики, студенти

2.04.2018 р., 10:25

Попри те, що сьогодні у Франції загальний вихідний, ввечері профспілки залізничних працівників оголошують загальний страйк, початок якого запланований на 19.00.

До залізничників приєднаються працівники компанії "Air France", енергетики і студенти університетів, повідомляє Укрінформ.

"Страйк на залізниці триватиме 3 місяці. Рух потягів припинятиметься в середньому два дні на тиждень", - повідомили у трьох найбільших профспілках працівників залізничного транспорту - CGT, CFDT і Unsa.

Натомість ще одна профспілка залізничників SUD-Rail закликає до постійного страйку з прийняттям рішення про його продовження кожні 24 години.

Залізничники вже виклали графік руху потягів та приміських електричок у вівторок, який буде першим після великодніх вихідних робочим днем, який буде обмеженим на майже 77%.

Компанія "Air France" планує долучитися та вже оголосила про страйк 10 - 11 квітня. Це вже буде четвертий масштабний страйк за останні місяці. Минулої п’ятниці, коли був великий наплив подорожуючих, у зв’язку із Великоднем, компанія скасувала 25% рейсів. Працівники вимагають підняття зарплати на 6%.

Нагадаємо, профспілки залізничників страйкують проти реформи національної компанії залізниць SNCF. Реформа має на меті введення конкуренції в галузь, оскільки SNCF є монополістом на ринку. Також уряд планує скасувати особливий статус та пільги її співробітників.

Франція страйкує: залізничники, авіатори, енергетики, студенти

Новини по темі