Мобільний додаток

З Росії видворяють 13 українських дипломатів

31.03.2018 р., 10:19

МЗС Росії прийняв рішення вислати 13 українських дипломатів у відповідь на видворення 13 російських дипломатів з України.

Про це повідомляє Ліга.

У МЗС РФ повідомили, що викликали керівників дипмісій ряду держав і повідомили їм про оголошення персонами нон грата такої ж кількості співробітників дипустанов цих країн в РФ, скільки російських дипломатів були вислані з їхніх країн.

Йдеться про такі держави: Австралія, Албанія, Німеччина, Данія, Ірландія, Іспанія, Італія, Канада, Латвія, Литва, Македонія, Молдова, Нідерланди, Норвегія, Польща, Румунія, Україна, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швеція, Естонія.

З урахуванням того, що в останній момент до перерахованих країнах вирішили приєднатися Бельгія, Угорщина, Грузія та Чорногорія, в МЗС РФ заявили, що залишають за собою право на відповідні кроки в їх відношенні.

4 березня в британському Солсбері були отруєні колишній російський розвідник Сергій Скрипал і його дочка Юлія. Лондон звинуватив у замаху російську владу, так як вважає, що використану в спробі вбивства речовину було вироблено в Росії. Прем'єр-міністр Тереза Мей назвала це агресією проти Об'єднаного Королівства. Британію підтримали багато європейських країн, а також США і Канада. МЗС Великобританії повідомив, що 26 країн світу прийняли рішення про висилку 143 російських дипломатів.

Новини по темі