Мобільний додаток

Три радіостанції НСТУ виграли конкурс на цифрове мовлення

30.03.2018 р., 15:16

Три радіостанції Національної суспільної телерадіокомпанії України – "Українське радіо", "Промінь" і "Культура" – виграли конкурс на цифрове радіомовлення в стандарті T-DAB (DAB+) у Києві, оголошеного 27 грудня 2017 року.

Про це стало відомо на черговому засіданні Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, яке відбулося 29 березня. На ньому Нацрада підбила підсумки конкурсу на цифрове радіомовлення.

"Наразі компанія недофінансована на 50% від того, що вимагає закон, але продовжує працювати відповідно до стратегії. Стратегічно ми зацікавлені в максимальному розповсюдженні контенту, у тому числі через цифрове радіо. Будемо перерозподіляти витрати, відмовлятися від певних частот і ресурсів на користь того, щоб запуститися в цифровому ефірі. На сьогодні з 300 млн грн, які необхідні нам на рік для забезпечення трансляції всіх каналів НСТУ і виконання ліцензійних умов, ми маємо лише 50 млн", – сказав член правління НСТУ Микола Чернотицький.

У Києві близько 20 тисяч авто оснащені приймачами, що мають можливість приймати цифровий сигнал. Радіостанції НСТУ звільняються від сплати ліцензійного збору (це передбачено законом).

"Українське радіо упевненими кроками йде у майбутнє. В кінці 90-их Українське радіо навіть не подавалося на FM, ретрохуторянського президента Національної радіокомпанії та сільського пісняра з "Променя" влаштовував УКХ та "дротове радіо". Радіоефір  заполоняли російськомовні шарманки. Тепер усе буде інакше", – сказав генпродюсер Українського радіо Дмитро Хоркін.
 

Новини по темі