Мобільний додаток

Сьогодні - 19-ті роковини від дня загибелі В’ячеслава Чорновола (аудіо)

25.03.2018 р., 17:08

Сьогодні - 19-ті роковини від дня загибелі В’ячеслава Чорновола – Героя України, лідера Народного Руху, політичного і громадського діяча.

З  цієї нагоди по всій країні відбулися пам’ятні заходи. На 5-му кілометрі траси Бориспіль – Золотоноша - місці загибелі В’ячеслава Чорновола – до його пам’ятного хреста поклали живі квіти. Священнослужителі відправили панахиду.

У Запоріжжі сьогодні урочисто відкрили пам’ятну дошку відомому українцеві.

У Києві біля пам’ятника Герою України відбулося віче, а потім його учасники пам’ятною ходою вирушили до Адміністрації Президента, щоб передати главі держави звернення з вимогою відновити розслідування обставин загибелі В’ячеслава Чорновола.

Більше у сюжеті Юлії Конішевської.

"До пам’ятника В’ячеславу Чорноволу, що розташований поблизу Європейської площі сходяться люди. Із державними прапорами в руках, квітами і плакатами з надписами: "Чорновіл – совість нації", "Вимагаємо покарати вбивць В’ячеслава Чорновола". Розпочинається віче. У натовпі лунають слова В’ячеслава Чорновола : "Україна починається з тебе", "Настав час великого вибору: або єдність і перемога та шлях до світла, або поразка, ганьба і знову довга дорога до волі…" Це було сказано двадцять років назад, але актуально й нині.

Вшанувати пам’ять В ячеслава Чорновола до Києва приїхали львів’яни – вчителі школи, яка носить ім’я загиблого політика. Вони, так само як і родичі та соратники Чорновола, переконані, що автокатастрофа не була випадковою і наполягають, щоб слідство з’ясувало, хто причетний до злочину.

Пам’ятною ходою учасники заходу вирушили спочатку до Майдану Незалежності, а звідти Алеєю Героїв Небесної Сотні до Адміністрації Президента. Представники Народного руху підготували звернення до глави держави, в якому наполягають відновити розслідування обставин В'ячеслава Чорновола.

У 2014 році Бориспільський районний суд припинив провадження, визнавши аварію нещасним випадком. Але того ж року,  за зверненням потерпілих у справі, Апеляційний суд Київської області направив її на додаткове розслідування до прокуратури, - каже нинішній  голова Народного руху Віктор Кривенко. Однак,  за його словами, досі жодних зрушень немає.

Радник міністра внутрішніх справ щодо розслідування загибелі В’ячеслава Чорновола  у 2005-6 роках Микола Степаненко вважає, що існує достатньо доказів того, що це було вбивство. І це, за його словами, є підставою для поновлення розслідування".

Прослухати

Юлія Конішевська. Українське радіо.Будь у курсі - слухай новини! Щогодини на Українському радіо!

Сьогодні - 19-ті роковини від дня загибелі В’ячеслава Чорновола (аудіо)

Новини по темі