Мобільний додаток

Лондон готовий до подальших кроків у протистоянні з Росією

17.03.2018 р., 18:49

Рада нацбезпеки Великобританії на початку наступного тижня розгляне подальші заходи з боку Лондона в протистоянні з РФ. Водночас Британська рада висловила розчарування через закриття її офісу в РФ.

Лондон найближчими днями розгляне подальші кроки, до яких може вдатися разом зі своїми союзниками у протистоянні з Росією з огляду на висилання Москвою 23 британських дипломатів. Про це заявила прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей на форумі Консервативної партії, передає dw.

"Ми ніколи не терпітимемо загрозу життю британських громадян та інших людей на британській землі від російського уряду. Ми можемо бути впевнені в сильній підтримці, яку ми отримали від наших друзів і союзників у всьому світі", - цитує її агенція Reuters.

Тереза Мей також зазначила, що рішення Москви вислати дипломатів не змінює того факту, що Росія "спробувала вбити двох людей на британській землі". Водночас вона додала, що Великобританія не має "суперечностей з російським народом".

Міністерство закордонних справ Великобританії назвало висилання дипломатів та закриття офісу Британської ради очікуваним рішенням. У МЗС також підтвердили, що Рада національної безпеки країни збереться на початку наступного тижня для того, щоб розглянути подальші кроки Лондона. "Нашим пріоритетом є піклування про наш персонал у Росії і допомога тим, хто повернеться до Великобританії", - йдеться у заяві британського МЗС.

Нагадаємо, Тереза Мей раніше заявила, що Росія або безпосередньо відповідальна за отруєння Сергія Скрипаля та його доньки, або вона дозволила, щоб нервово-паралітична речовина потрапила до чужих рук. Між Лондоном і Москвою напруження ускладнилося взаємними звинуваченнями політиків, які доходили до грубощів. Західні держави підтримали Сполучене Королівство.

Колишнього подвійного агента Скрипаля та його доньку Юлію 5 березня відвезли до лікарні британського міста Солсбері. Поліція заявила, що їх отруїли нервово-паралітичною речовиною, а також що напад був умисним.

Лондон готовий до подальших кроків у протистоянні з Росією

Новини по темі